Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

ES piešķirta transportlīdzekļu tipa apstiprinājums

Latvijā tiek atzīti Eiropas Savienības dalībvalstu oficiālo sertificēšanas institūciju piešķirtie tipa apstiprinājumi:

  • vieglajiem automobiļiem (M1 kategorija), kravas automobiļiem (N1, N2, N3 kategorija) un to piekabēm (O1, O2, O3, O4 kategorija), autobusiem (M2, M3 kategorija), ja tipa apstiprinājums piešķirts saskaņā ar Direktīvas 2007/46/EK prasībām;
  • mopēdiem, motocikliem, tricikliem un kvadricikliem (L kategorijas transportlīdzekļi), ja tipa apstiprinājums piešķirts saskaņā ar Direktīvas 2002/24/EK, ievērojot ar Direktīvu 2005/30/EK vai 2013/60/ES izdarītos grozījumus vai Regulas (ES) Nr. 168/2013 prasībām.

Atzītos transportlīdzekļa tipa apstiprinājumus importētājs, izgatavotājs vai tā pārstāvis reģistrē CSDD.

Transportlīdzekļa tipa apstiprinājuma reģistrēšanai jāiesniedz:

  • iesniegums;
  • transportlīdzekļa tipa apstiprinājuma sertifikāts vai tā kopija;
  • informācijas pakete, ko sertificēšanas institūcija pievienojusi tipa apstiprinājuma sertifikātam, ja tie nav pieejami vienotā apstiprinātāju iestāžu elektroniskā datu apmaiņas sistēmā

Skatīt MK noteikumi Nr. 1494 "Mopēdu, mehānisko transportlīdzekļu, to piekabju un sastāvdaļu atbilstības novērtēšanas noteikumi" 5. nodaļu.

Tipa apstiprinājumu reģistrēšana tiek veikta 10 darbdienu laikā.

Tipa apstiprinājumu reģistrēšanas izdevumus sedz tā persona, kas CSDD iesniegusi iesniegumu transportlīdzekļu tipa apstiprinājuma reģistrēšanai. Šī maksa ir atkarīga no tipa apstiprinājumā iekļauto variantu skaita, ko importētājs, izgatavotājs vai tā pārstāvis vēlas piedāvāt tirgū Latvijā.

Tehniskais departaments: Rīga, S.Eizenšteina iela 6, tālr. 67025754