Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Detalizētāka informācija par izmantotajām sīkdatnēm.

Aizvērt

Pasniedzēju un instruktoru kvalifikācijas iegūšana

Ceļu satiksmes noteikumu pasniedzēju un braukšanas apmācības instruktoru kvalifikācijas iegūšanu reglamentē 2010.gada 13.aprīļa Ministru kabineta noteikumi Nr.358 "Noteikumi par transportlīdzekļu vadītāju apmācību un transportlīdzekļu vadītāju apmācības programmām".

Mācību laikā ir jāapgūst vairākas tēmas - Ceļu satiksmes noteikumi, ceļu satiksmes drošība, transportlīdzekļu vadītāju apmācības metodika, praktiskā pedagoģija autovadītāju apmācībā, instruktoru pretendentiem braukšanas nodarbības u.c. Attiecīgo apmācības programmu tēmas ir noteiktas minēto noteikumu 5.pielikumā.

Mācību laikā periodiski tiek uzdoti mājasdarbi un notiek zināšanu pārbaudes par apgūtajām tēmām. Ja ir noklausīts kurss, ieskaitīti mājasdarbi un nokārtota ieskaite, persona tiek pielaista valsts eksāmeniem.

Valsts eksāmenu pieņem CSDD un tas iekļauj teorētisko un praktisko daļu (instruktoriem).

Apmācību veic Biedrība “Mobilitātes izglītības un tehnoloģiju attīstības centrs”. Apmācības notiek Rīgā, Rīgas Tehniskās universitātes mācību telpās un Zoom.

 

Teorētisko apmācību veic sekojoši pasniedzēji:

Transportlīdzekļu drošas vadīšanas pamati – Juris Kreicbergs, Oskars Irbītis

Ceļu satiksmes noteikumi un to mācīšanas metodika – Anna Ruņģe

Transportlīdzekļa uzbūves un ekspluatācijas pamati – Gundars Zalcmanis

Vadīšanas psihofizioloģiskie pamati - Anete Hofmane, Oskars Irbītis

Praktiskā pedagoģija - Anete Hofmane. 

Ceļu satiksmi reglamentējošo normatīvo aktu sistēma – Oskars Irbītis,  Gundars Zalcmanis

Transportlīdzekļa vadītāja atbildība par ceļu satiksmi reglamentējošo normatīvo aktu pārkāpumiem – Oskars Irbītis,  Juris Kreicbergs

 

Instruktoru praktisko apmācību, t.sk. teorētisko braukšanas mācīšanas metodiku, veic sekojoši instruktori:

Rūdolfs Jakobsons

Andris Pļavenieks

Igors Babskis

Nākamās apmācības sākums plānots 2024. gada septembra vidū ar teorētiskās apmācības ilgumu līdz 2024. gada beigām. Nodarbības paredzētas divu darba dienu vakaros no 18:15 un sestdienās no 9:30 līdz 15:00. Nodarbības notiek gan tiešsaistē, gan klātienē. Atsevišķas nodarbības, kā arī CSDD eksāmens – tikai klātienē.

Sīkāku informāciju (par iespējamo apmācības sākumu, pierakstīšanos grupās, apmācības kursu izmaksām u.tml.) var saņemt CSDD Kvalifikācijas daļā, zvanot pa tālruni 67025726.

 

Nākamais teorijas eksāmens personām, kas pabeigušas teorētisko apmācību, ir 02. augustā no 12:00 Bauskas ielā 86, Rīgā. Pieteikties eksāmenam kursu organizētāju elektroniskajā vidē (pēdējai apmācību grupai) vai pa e-pastu auto@rtu.lv.

 

Tehniskā informācija un autopārvadājumi

Apmācība bija 2024. gada pirmajā pusgadā.