Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Pasniedzēju un instruktoru kvalifikācijas iegūšana

Ceļu satiksmes noteikumu pasniedzēju un braukšanas apmācības instruktoru kvalifikācijas iegūšanu reglamentē 2010.gada 13.aprīļa Ministru kabineta noteikumi Nr.358 "Noteikumi par transportlīdzekļu vadītāju apmācību un transportlīdzekļu vadītāju apmācības programmām".

Mācību laikā ir jāapgūst vairākas tēmas - Ceļu satiksmes noteikumi, ceļu satiksmes drošība, transportlīdzekļu vadītāju apmācības metodika, praktiskā pedagoģija autovadītāju apmācībā, instruktoru pretendentiem braukšanas nodarbības u.c. Attiecīgo apmācības programmu tēmas ir noteiktas minēto noteikumu 5.pielikumā.

Mācību laikā periodiski tiek uzdoti mājasdarbi un notiek zināšanu pārbaudes par apgūtajām tēmām. Ja ir noklausīts kurss, ieskaitīti mājasdarbi un nokārtota ieskaite, persona tiek pielaista valsts eksāmeniem.

Valsts eksāmens notiek CSDD un sastāv no teorētiskās un praktiskās daļas (instruktoriem).

Apmācību veic Biedrība “Mobilitātes izglītības un tehnoloģiju attīstības centrs”. Apmācības notiek Rīgā, Rīgas Tehniskās universitātes mācību telpās.

 

Teorētisko apmācību veic sekojoši pasniedzēji:

Transportlīdzekļu drošas vadīšanas pamati – Juris Kreicbergs, Oskars Irbītis

Ceļu satiksmes noteikumi un to mācīšanas metodika – Anna Ruņģe

Transportlīdzekļa uzbūves un ekspluatācijas pamati – Gundars Zalcmanis

Vadīšanas psihofizioloģiskie pamati - Sandra Gudzuka, Oskars Irbītis

Praktiskā pedagoģija - Sandra Gudzuka. 

Ceļu satiksmi reglamentējošo normatīvo aktu sistēma – Oskars Irbītis,  Gundars Zalcmanis

Transportlīdzekļa vadītāja atbildība par ceļu satiksmi reglamentējošo normatīvo aktu pārkāpumiem – Oskars Irbītis,  Juris Kreicbergs

 

Instruktoru praktisko apmācību, t.sk. teorētisko braukšanas mācīšanas metodiku, veic sekojoši instruktori:

Rūdolfs Jakobsons

Andris Pļavenieks

Igors Babskis

 

Sīkāku informāciju (par iespējamo apmācības sākumu, pierakstīšanos grupās, apmācības kursu izmaksām u.tml.) var saņemt CSDD Kvalifikācijas daļā, zvanot pa tālruni 67025726.

Apmācāmajām personām, kuras līdz 2017.gada 1.oktobrim reģistrētas Biedrības “Latvijas Profesionālo autoskolu federācija” mācību grupās, bet apmācību nav pabeigušas pilnībā (piemēram, nav nokārtotas ieskaites, nav aizstāvēts kursa darbs vai pabeigta praktiskā apmācība), apmācība jāpabeidz līdz 2017.gada 31.decembrim. Lai apmācību pabeigtu, ir jāvēršas pie minētā apmācības veicēja. Pretējā gadījumā veiktā apmācība tiks uzskatīta par nederīgu.