Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Saņemšanas kārtība

Jaunums! Pieteikums e.CSDD

e-CSDD var pieteikt jaunas apliecības izgatavošanu un saņemšanu par pastu. Pieteikumu var veikt persona, kurai izsniegta un ir derīga Latvijas nacionālā vadītāja apliecība.

Pakalpojums e-CSDD pieejams, izmantojot sasaisti „Vienotā pieteikšanās”, izvēloties atbilstošāko autentifikācijas veidu – izmantojot savu kredītiestādi, e-paraksta viedkarti vai elektronisko parakstu. Pēc autorizācijas sadaļā “Vadītāja kvalifikācija” izvēlas “Starptautiskās vadītāja apliecības (IDP) saņemšana”, kur veic nepieciešamās darbības.

Svarīgi! Izgatavotā apliecība tiks nosūtīta pa pastu uz norādīto adresi Latvijā vienkāršā pasta sūtījumā bez apdrošināšanas. Norādītajā adresē jābūt brīvi pieejamai pastkastei. CSDD neatbild par dokumenta zudību piegādes laikā.

e-CSDD vidē veicamo darbību aprakstu skatīt zemāk pievienotajā failā.

Apliecības saņemšana KAC

Apliecību noformēt var CSDD klientu apkalpošanas centros, kuros tiek nodrošināti vadītāju kvalifikācijas pakalpojumi, vai attālināti, nosūtot CSDD (riga@csdd.gov.lv) elektroniski parakstītu iesniegumu. Starptautiskās vadītāja apliecības izgatavošanas laiks ir 2-3 darba dienas. Izgatavoto apliecību iespējams saņemt tajā pašā CSDD KAC, kurā noformēta apliecība vai pa pastu uz norādīto adresi Latvijā. Maksa – EUR 19.84

Starptautiskā vadītāja apliecība ir derīga tikai kopā ar Latvijas vadītāja apliecību. Tā tiek izsniegta, pamatojoties uz derīgu Latvijas vadītāja apliecību. Starptautiskās vadītāja apliecības derīguma termiņš ir 3 gadi. Ja Latvijas nacionālās apliecības derīguma termiņš beidzas ātrāk par trīs gadiem, tad IDP tiek izsniegta uz tādu pašu termiņu, kā nacionālā apliecība.