Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Detalizētāka informācija par izmantotajām sīkdatnēm.

Aizvērt

Vispārīga informācija

CSDD uztur transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistru, kas ir izveidots 1993.gadā. Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrs ir valsts informācijas sistēma, kuras pārzinis ir CSDD.

Reģistrā iekļaujamo informāciju, tās glabāšanas termiņus, dzēšanas kārtību un kārtību, kādā reģistrā esošā informācija nododama atklātībai, kā arī pieejamās informācijas apjomu, nosaka Ministru kabineta 30.04.2019. noteikumi Nr.185 “Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistra noteikumi”.

Reģistrā esošā informācija tiek dalīta:

  • informācija par juridiskajai personai piederošu transportlīdzekli, izņemot iepriekš minēto, par personas tiesībām vadīt transportlīdzekļus, par likumā noteiktajā termiņā personas neapmaksātajiem sodiem, kas piemēroti par pārkāpumiem ceļu satiksmē, kā arī pārējā transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā un traktortehnikas un tās vadītāju valsts informatīvajā sistēmā esošā informācija ir vispārpieejama informācija;
  • informācija par fiziskajai personai piederošu transportlīdzekli, identificējot personas datus un juridiskajai personai piederošu speciālo militāro transportlīdzekli, ir ierobežotas pieejamības informācija, un to var iegūt tikai tiesībaizsardzības iestādes, valsts un pašvaldību iestādes, citas likumā noteiktas personas, kā arī personas, kuras nosaka Ministru kabinets un kurām informācija nepieciešama darba vai dienesta funkciju veikšanai.

Ikviens var pieprasīt un saņemt vispārpieejamo informāciju no transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistra. Personai vispārpieejamā informācija par transportlīdzekli vai vadītāju ir pieejama tiešsaistē tīmekļvietnē e-CSDD.

Lai saņemtu vispārpieejamo informāciju par transportlīdzekli vai vadītāju, personai jāveic autorizācija e-CSDD.