Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA par izmaiņām CSDD pakalpojumos COVD-19 ārkārtējās situācijas laikā.
Klātienes pakalpojumi-TL reģistrācija un vadītāju kvalifikācija-tiek nodrošināti tikai pēc iepriekšējā pieraksta PA TĀLRUNI KAC darba laikā
TEHNISKĀ APSKATE tiek veikta esošajā kārtībā.

Invalīdu stāvvietas karte

Kartes saņemšana

Invalīdu stāvvietu izmantošanas karti var saņemt visos CSDD klientu apkalpošanas centros

Invalīdu stāvvietu izmantošanas karti izsniedz:

 • personām, kurām ir izsniegta Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) izziņa par medicīnisko indikāciju noteikšanu speciāli pielāgota vieglā automobiļa iegādei un pabalsta transporta izdevumu kompensēšanai saņemšanai;
 • personām ar I grupas redzes invaliditāti;
 • personām, kurām ir izsniegta Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) izziņa, vai VDEĀVK atzinums par to, ka noteiktas indikācijas bērna invalīda (līdz 18 gadu vecumam) īpašas kopšanas nepieciešamībai

Uzrādot personu apliecinošu dokumentu (personas pasi, personas apliecību, CSDD izsniegtu transportlīdzekļa vadītāja apliecību), invalīdu stāvvietu izmantošanas karti var saņemt:

 • persona ar invaliditāti;
 • personas ar invaliditāti rakstiski pilnvarota persona. Notariāls apliecinājums pilnvarai nav obligāts;
 • personas ar invaliditāti aizbildnis, uzrādot aizbildņa apliecību vai citu dokumentu, kurš apliecina aizbildnību;
 • personas ar invaliditāti aizgādnis, uzrādot aizgādņa apliecību.

Lai saņemtu invalīdu stāvvietu izmantošanas karti, CSDD klientu apkalpošanas centrā nepieciešams iesniegt šādus dokumentus:

 • kādu no zemāk minētajiem personas invaliditāti apliecinošiem dokumentiem:
  • VDEĀVK izziņu, kas apliecina to, ka personai noteiktas medicīniskās indikācijas speciāli pielāgota vieglā automobiļa iegādei un pabalsta transporta izdevumu kompensēšanai saņemšanai.
  • I grupas invalīda apliecību un VDEĀVK izsniegtu dokumentu, kas apliecina, ka persona ir redzes invalīds;
  • VDEĀVK izsniegtu invaliditātes izziņu un VDEĀVK atzinumu par to, ka noteiktas indikācijas bērna invalīda īpašas kopšanas nepieciešamībai;

Ja CSDD informāciju no VDEĀVK par augstāk minētajiem dokumentiem saņem elektroniskā veidā, rakstveida dokumenti invalīdu stāvvietu izmantošanas kartes saņemšanai CSDD klientu apkalpošanas centrā nav jāiesniedz.

 • vienu personas fotogrāfiju (3 x 4 cm).

Invalīdu stāvvietu izmantošanas karte tiek izsniegta, norādot tai derīguma termiņu kāds ir noteikts lēmumā, kas dod tiesības saņemt šo karti. Ja personai noteikto indikāciju lēmuma datums pārsniedz 10 gadus, karti noformē norādot desmit garu termiņu no kartes izsniegšanas dienas.

Ja invalīdu stāvvietu izmantošanas karte bojāta, nozaudēta, nozagta vai gājusi bojā, tās vietā izsniedz jaunu karti. Šādos gadījumos iesniedzami visi iepriekš minētie dokumenti. Ja vēlas saņemt jaunu karti bojātās vietā, papildus jānodod arī bojātā karte.