Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Detalizētāka informācija par izmantotajām sīkdatnēm.

Aizvērt

Statistikas iegūšanas metodes

Ceļu satiksmes negadījumi

Statistika par Latvijā notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem tiek veidota no datiem, kas reizi mēnesī tiek saņemti no Iekšlietu ministrijas datubāzes. Apstrādājot ikmēneša datus, var mainīties arī iepriekšējo mēnešu rādītāji. Datus par iepriekšējo gadu parasti fiksē nākamā gada aprīlī.

Ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuriem izveidoti saskaņotie paziņojumi, tiek saņemts no Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroja.

Informācija par Eiropā notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem tiek nodrošināta ar saiti uz Eiropas komisijas mājaslapu. Arī citi ārējie dati tiek parādīti, nodrošinot saiti uz datu avotu.

Ceļu satiksmes drošības indikatori

CSDD kopā ar organizācijām no citām ES dalībvalstīm ir parakstījusi līgumu ar Beļģijas ceļu satiksmes drošības institūtu “VIAS Institute” par ceļu satiksmes drošības indikatoru statistikas datu ievākšanu un analīzi. Saskaņā ar minēto līgumu, CSDD piedalās projektā Trendline https://trendlineproject.eu/. Šī projekta mērķis ir iegūt precīzākus datus par ceļu satiksmes drošības indikatoriem, kas būtiski ietekmē ceļu satiksmē bojā gājušo un smagi ievainoto skaitu, dalībvalstīs (turpmāk – SDI rādītāji). CSDD nodrošina projektā noteikto ceļu satiksmes drošības rādītāju datu iegūšanu, apstrādi, apkopošanu un analīzi, kā arī to sagatavošanu un iesniegšanu Eiropas Komisijā. Projekts no Latvijas puses tiek līdzfinansēts no Ceļu Satiksmes Drošības padomes piešķirtā finansējuma no OCTA līdzekļiem sadarbībā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroju.

2023. gadā Latvijā tika pētīti 9 SDI rādītāji –

  1. atļautā braukšanas ātruma ievērošana,
  2. drošības jostu lietošana,
  3. bērnu sēdeklīšu/paliktņu lietošana,
  4. motociklistu un velosipēdistu aizsargķiveru lietošana,
  5. viedierīču nelietošana braukšanas laikā,
  6. automobiļu tehniskā drošība,
  7. ceļu infrastruktūra,
  8. palīdzības ierašanās laiks uz izsaukumu pēc negadījuma,
  9. ceļu satiksmes dalībnieku attieksme pret ceļu satiksmes drošību (aptauja internetā).

Indikatori būs pieejami ceļu satiksmes drošības rādītāju salīdzināšanai ES valstīs pēc projekta beigām 2024. - 2025. gadā. 2021. gadā mērītie indikatori pieejami projekta Baseline mājaslapā https://www.baseline.vias.be/.

Braukšanas ātruma, ķiveru, drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošanas, viedierīču nelietošanas indikatoru iegūšana notiks veicot novērojumus apdzīvotās vietās un ārpus apdzīvotām vietām. Novērojumu laikā var tikt veikta video filmēšana. Iegūtais video materi'\als tiks lietots vienīgi indikatoru mērījhumiem un pēc apstrādes tiks izdzēsts. Indikatoru mērījumu laikā netiek ievākta personīga informācija, tajā skaitā netiek reģistrēta konkrētu personu un konkrētu transportlīdzekļu informācija, dati tiek apkopoti statistiski - transporta plūsmas rādītāji, autovadītāju skaits, kas lieto vai nelieto drošības ierīces utml. Ja novērojumi tiek veikti blakus Jūsu īpašumam vai dzīvesvietai, lūdzam netraucēt novērojumiem, būsim gatavi paskaidrot par mērījumu mērķiem un novēroijumu tehnoloģiju. 

Transportlīdzekļi un kuģošanas līdzekļi

Statistika par Latvijā reģistrētiem transportlīdzekļiem un kuģošanas līdzekļiem tiek veidota no CSDD uzturētas datubāzes.

Vadītāju apliecības un autovadītāju apmācība

Statistika par autovadītāju apmācību un Latvijā izsniegtajām un derīgājam un transportlīdzekļu vadītāju apliecībām veidota no CSDD uzturētas datubāzes.

Datu izmantošana

Izmantojot šos publiski pieejamos datus, ir norādāma atsauce uz informācijas avotu, bet pārpublicēšanas atļauju nav jāpieprasa.