Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Par CSDD pakalpojumu saņemšanu ārkārtējā situācijā: ŠEIT

Braukšanas iemaņu pārbaude autovadītājiem

Vispārēja informācija

Braukšanas iemaņu pārbaude jeb izmēģinājuma eksāmens ir iespēja brīvprātīgi kārtot B, BE, C un CE kategoriju braukšanas eksāmenu izmēģinājuma režīmā. B kategorijas braukšanas iemaņu pārbaudi iespējams veikt visās 10 CSDD nodaļās, kurās sniedz transportlīdzekļu vadītāju kvalifikācijas pakalpojumus, bet BE, C un CE kategoriju iemaņu pārbaudi - tikai CSDD Rīgas nodaļā. Pēc izmēģinājuma eksāmena inspektors izskaidros pieļautās kļūdas un neprecizitātes, kā arī izsniegs protokolu ar vērtējumu.

Kā liecina CSDD un citu valstu pieredze, izmēģinājuma eksāmens var būt noderīgs gan topošajiem autovadītājiem, gan arī pieredzējušiem autovadītājiem, gan arī uzņēmumiem, kuros strādā autovadītāji.

Topošie autovadītāji:

  • var pierast pie transportlīdzekļa,  ar kuru būs jākārto valsts eksāmens;
  • var iepazīties ar valsts eksāmena atmosfēru un pieņemšanas kārtību, tādējādi mazinot satraukumu, lai valsts eksāmenā pilnvērtīgi nodemonstrētu iegūtās zināšanas un iemaņas.

Pieteikties braukšanas iemaņu pārbaudei topošie autovadītāji var tikai pēc tam, kad pilnībā apguvuši apmācību autoskolā, par ko ir izdarīta attiecīga atzīme CSDD Transportlīdzekļu un to vadītāju reģistrā, un nokārtojuši kvalifikācijas iegūšanai nepieciešamo teorētisko eksāmenu.

Pieredzējušie autovadītāji:

  • kuri nav kādu laiku piedalījušies ceļu satiksmē, var novērtēt savas prasmes un zināšanas, pirms atkal patstāvīgi piedalīties ceļu satiksmē;
  • kuri ikdienā vada transportlīdzekli, var gūt novērtējumu, ka viņu izpratne par ceļu satiksmi atbilst, ceļu satiksmes noteikumos noteiktam;
  • kuriem jāatjauno vadīšanas tiesības, var sagatavoties valsts eksāmena kārtošanai.

Uzņēmumi gan pieņemot darbā darbiniekus, gan arī vēlāk var pārliecināties par darbinieku iemaņām un izpratni par ceļu satiksmes drošību.