Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Par CSDD pakalpojumu saņemšanu ārkārtējā situācijā: ŠEIT

Taksometru numuru zīmes

Taksometriem paredzētu valsts reģistrācijas numuru reģistrē un atbilstošas numura zīmes ("dzeltenās" numura zīmes) izsniedz tādam transportlīdzeklim, kuru saskaņā ar normatīvajiem aktiem par pasažieru komercpārvadājumiem atļauts izmantot pasažieru komercpārvadājumiem un kuram jābūt aprīkotam ar taksometru numura zīmēm.

Taksometra numuru piešķir, ja Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā ir normatīvajos aktos par pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometriem noteiktās institūcijas izdarīta atzīme taksometra numura zīmju saņemšanai konkrētam pārvadātāja īpašumā vai turējumā esošam  transportlīdzeklim.  

Taksometra numura nomaiņa uz vispārējas izmantošanas valsts reģistrācijas numuru ("baltajām" numura zīmēm) jāveic šādos gadījumos:

  • transportlīdzekli noņem no uzskaites tā atsavināšanai Latvijā vai izvešanai no Latvijas;
  • transportlīdzeklim dzēš reģistrēto turētāju vai reģistrē turētāja maiņu;
  • izdarīta atzīme par licences kartītes anulēšanu.

Taksometru numuru pret vispārējas izmantošanas valsts reģistrācijas numuriem atļauts mainīt, ja transportlīdzekļu reģistrā ir institūcijas izdarīta atzīme par licences kartītes anulēšanu.

Taksometra numura nomaiņa uz vispārējas izmantošanas valsts reģistrācijas numuru nav jāveic, ja CSDD klientu apkalpošanas centrā  reģistrē transportlīdzekļa īpašnieka maiņu, norādot kā turētāju personu, kura norādīta institūcijas transportlīdzekļu reģistrā izdarītajā atzīmē taksometra numura zīmju saņemšanai. 

Kārtība, kādā veicama transportlīdzekļa numura maiņa, skatāma: Transportlīdzekļa numura maiņa.

Ja transportlīdzeklim Autotransporta direkcijā izsniegta licence un licences kartīte pasažieru komercpārvadājumiem, izmantojot vispārējas izmantošanas valsts reģistrācijas numura zīmes (“baltās” numura zīmes), minētie ierobežojumi attiecībā uz reģistrācijas darbībām nav jāievēro.

Normatīvie akti, kas nosaka kārtību attiecībā uz pasažieru pārvadājumus ar taksometru: