Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Veiks visaptverošu pētījumu par ceļu satiksmes drošību ietekmējošiem riska faktoriem Latvijā

Trešdien, 7.decembrī, satiksmes ministra Ulda Auguļa vadībā notika Ceļu satiksmes drošības padomes (CSDP) sēde, kurā prezentēja sagatavoto Ceļu satiksmes drošības plāna 2017.-2020.gadam projektu, informēja par aktuālo ceļu satiksmes drošības stāvokli Latvijā šā gada 11.mēnešos, u.c. jautājumi 

Kā uzsvēra satiksmes ministrs Augulis: “Īstenotie ceļu satiksmes drošības pasākumi tiek veikti pareizajā virzienā un sniedz savu rezultātu. Šā gada laikā ir darīts daudz, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošības stāvokli Latvijā kopumā, par ko liecina negadījumos bojā gājušo skaita samazināšanās salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Tomēr situācija aizvien nav iepriecinoša un jāturpina mērķtiecīgi īstenot plānā noteiktos pasākumus. Vienlaikus paralēli ir jāturpina arī izglītot un informēt visus ceļu satiksmē iesaistītos - kājāmgājējus, autovadītājus, riteņbraucējus. Plānots veikt arī visaptverošu pētījumu par ceļu satiksmes drošību ietekmējošiem riska faktoriem Latvijā, lai efektīvi noteiktu riskus un faktorus, kas Latvijā palielina iespēju iekļūt  ceļu satiksmes negadījumos.”

Šāda pētījuma uzdevums būs sagatavot priekšlikumus rīcības virzieniem, lai sasniegtu ceļu satiksmes drošības plāna mērķi -2020.gadā samazināt ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo un smagi ievainoto skaitu par 50% attiecīgi pret 2010.gadu.

Satiksmes ministrijas (SM) Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns informēja par izstrādāto Ceļu satiksmes drošības plāna 2017.-2020.gadam projektu, kuru plānots ceturtdien, 8.decembrī izsludināt Valsts sekretāru sanāksmē. Plāna projektā iezīmēti četri galvenie virzieni - preventīvie pasākumi ceļu satiksmes drošībā; satiksmes dalībnieku izglītošana un informēšana; satiksmes drošības risinājumu ieviešana autoceļu un ielu tīklā un reaģēšana uz ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) un to seku mazināšana un novēršana.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis informēja par esošo ceļu satiksmes drošības stāvokli 2016.gada 11 mēnešos. Kā norādīja Krapsis, Latvijā ir audzis ceļu satiksmes negadījumu skaits, turpretī sarucis avārijās bojā gājušo skaits, pērnā gada 11 mēnešos ceļu satiksmes negadījumos bojā gāja 164, turpretī šogad - 144 cilvēki, taču šie skaitļi joprojām nav iepriecinoši. Tāpēc Valsts policija, sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) aktīvi turpina darbu gan pie stacionāro fotoradaru uzstādīšanas, gan pie dažādām informatīvi izglītojošam kampaņām.

CSDD Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Jānis Aizpors sniedza informāciju par 2016.gadā veiktajām kampaņām ceļu satiksmes drošības uzlabošanai. Tā 2016.gada laikā organizētas piecas kampaņas - “Pieklājība vieno”, “Dusmīgs, toties dzīvs!”. “Dzīvības josta” un “Pierādi sevi citur, nevis uz ceļa”, “ESI GAISMAS VEST-NESIS!”.

Savukārt Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas nodaļas vadītāja Anna Kononova informēja par kampaņu “Mums visiem ir pa ceļam!” , kuras mērķis bija sniegt informāciju par jauno valsts standartu “Velosatiksme”. Tāpat realizēta informatīvi izglītojošā kampaņa par ceļa seguma īpašībām pēc remonta un drošības prasībām – “Tici zīmēm!”. Šobrīd aktīvi norit drošības kampaņa par braukšanu ziemas apstākļos un starpsezonā – “ Ir ziema. Slīd! Neriskē!”.

CSDD valdes loceklis Jānis Golubevs informēja par fotoradaru ieviešanas gaitu, jo, otrdien, 6.decembrī uz Latvijas autoceļiem sāka darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari. Taču, kā norādīja CSDD pārstāvis, tad jaunie fotoradari diennakts laikā fiksējuši 854 ātruma pārsniegšanas gadījumus, kas liecina, ka braucēji joprojām rīkojas neapdomīgi, neskatoties uz ceļa zīmēm par fotoradaru esamību.

Autosatiksmes departamenta direktors Vectirāns informēja par CSDP Domnīcā diskutētajiem jautājumiem - Valsts izglītības satura centra paveiktie darbi izglītības un izglītotības ceļu satiksmes drošības jomā, ceļu satiksmes drošība augstākajā izglītībā, u.c.

Ceļu satiksmes drošības padome ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir sekmēt vienotas valsts politikas izstrādi un īstenošanu ceļu satiksmes drošības jomā, lai paaugstinātu vispārējo ceļu satiksmes drošības līmeni valstī. Padomes priekšsēdētājs ir satiksmes ministrs Uldis Augulis, bet viņa vietnieks - iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Padomes sastāvā ir vairāku ministriju, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Latvijas Pašvaldību savienības, Rīgas domes, kā arī ceļu satiksmē iesaistīto institūciju un sabiedrisko organizāciju pārstāvji.

Ceļu satiksmes drošības padomes dienaskārtība un izskatīto jautājumu prezentācijas pieejamas šeit.

 

Aivis Freidenfelds
SM Komunikācijas nodaļas vadītājs
Tālr.: 67028013
E-pasts: Komunikacijas@sam.gov.lv