Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Tukuma “Tehniskās apskates naktī” pārbaudīti 178 automobiļi

01.10.2019

Sestdien, 28. septembrī Tukuma jaunajā tehniskās apskates stacijā notika pasākums “Tehniskās apskates nakts”, kurā bez maksas tehniskā stāvokļa diagnostika tika veikta 178 automobiļiem; no tiem 27 saņēma arī tehniskās apskates uzlīmi.

Ar šo pasākumu noslēdzās ikgadējās Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotās “Tehniskās apskates naktis”, kuru mērķis ir mudināt autobraucējus piedalīties ceļu satiksmē ar drošiem un tehniskā kārtībā esošiem transportlīdzekļiem. Kopumā šogad Rīgā, Jelgavā un Tukumā tika pārbaudīti gandrīz 2500 auto.

“Tehniskās apskates naktis” Latvijā norisinās jau astoto gadu.

Kopējie secinājumi un ieteikumi autovadītājiem:

  • Pasākumu “klienti” ir transportlīdzekļi, kuru vidējais vecums ir 15 – 16 gadi;
  • No šiem transportlīdzekļiem vidēji 70% tiek atklāti būtiski defekti. CSDD aicina autovadītājus viņu spēkratiem konstatētos bojājumus tuvākajā laikā novērst, tādējādi satiksmē piedaloties ar drošiem auto;
  • Pārbaudēs konstatētie spēkratu bojājumi pamatā ir saistīti ar nenoregulētām gaismām, kā arī bojājumiem bremžu sistēmā un balstiekārtā. CSDD atgādina, ka rudens laikā, kad laiks kļūst aizvien tumšāks un ceļi – slidenāki, ir ļoti būtiski novērst automobilim tieši šos defektu.

“Kopumā “Tehniskās apskates naktis” norit brīvākā un pacilātākā gaisotnē nekā ikdienas darbs”, stāsta CSDD Tehniskā departamenta vadītājs Jānis Liepiņš. “Astoņu gadu laikā mēs esam pārbaudījuši gandrīz 14 tūkstošus transportlīdzekļu. Pasākumu laikā cilvēki ar interesi ieklausās speciālistu komentāros par automobiļiem atklātajiem defektiem un solās tos pēc iespējas ātrāk novērst. No saviem klientiem – auto īpašniekiem aizvien biežāk dzirdam, ka drošība ir pirmajā vietā un ka arī ikdienā viņi seko līdzi sava auto tehniskajam stāvoklim.”

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa
Tālrunis: 67025730
E-pasts: csdd@csdd.gov.lv
Mājaslapa: www.csdd.lv
Twitter: @csdd_lv
Facebook: @csddlatvia
Instagram: csdd_lv