Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Transportlīdzekļu īpašnieka maiņas veikšana e-CSDD kļuvusi vēl ērtāka

08.01.2019

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina fiziskās un juridiskās personas izmantot e-pakalpojumu sniegtās priekšrocības, lai ātri un ērti veiktu transportlīdzekļu īpašnieka maiņu e-CSDD. Tagad noformēt transportlīdzekļu īpašnieku maiņu e-CSDD var vēl vienkāršāk un ērtāk, jo to var uzsākt arī tādam transportlīdzeklim, kurš vēl nav noņemts no uzskaites atsavināšanai. 

Lai noformētu īpašnieka maiņu e-CSDD https://e.csdd.lv/iptiesmaina/, ir jāveic tikai trīs vienkārši soļi:

  1. pircējs (ieguvējs) e-CSDD izdara atzīmi - pieteikumu par to, ka viņš vēlas iegūt īpašumā konkrēto transportlīdzekli;
  2. pārdevējs (atsavinātājs) piecu dienu laikā e-CSDD apstiprina īpašnieka maiņu. Ja transportlīdzeklis nav noņemts no uzskaites atsavināšanai, vienlaikus ar īpašnieka maiņas apstiprināšanu tiek noformēta arī šī darbība;
  3. pircējs CSDD nodaļā saņem jaunu transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību.

Īpašuma tiesību maiņa un juridiskās saistības tiek fiksētas no tā brīža, kad atsavinātājs reģistrā ir apstiprinājis īpašnieka maiņu. Tas nozīmē, ka ar šo brīdi:

  • ieguvējs iegūst īpašuma tiesības uz konkrēto transportlīdzekli;
  • beidzas atsavinātāja obligātā civiltiesiskā atbildība par konkrēto auto, savukārt ieguvējs, par pamatu ņemot atzīmi reģistrā, var iegādāties OCTA polisi;
  • ieguvējs atbild par izdarītajiem pārkāpumiem ceļu satiksmē.

Transportlīdzekļu īpašnieka maiņu, tāpat kā līdz šim, varēs noformēt arī CSDD nodaļās vai, izmantojot tirdzniecības uzņēmumu pakalpojumus.