Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Tiek dots starts satiksmes drošības izglītības projektam “Gribu būt mobils”

06.09.2021.

Sākoties jaunajam mācību gadam, startē arī jaunā sezona satiksmes drošības izglītības projektam “Gribu būt mobils”. VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD), turpinot aizsākto tradīciju satiksmes drošības izglītības projektu veidošanā, ir izstrādājusi izglītības projektu "Gribu būt mobils" jaunā veidolā, kas piemērots šī brīža situācijai un to virzītajām prasībām.

CSDD jau vairāk nekā desmit gadus organizē izglītības projektu „Gribu būt mobils”. CSDD projekts ir veids, kā aizvien jaunus 6. – 8. klašu skolēnus sacensību formā mudinātu iemācīties ceļu satiksmes noteikumus un izkopt nepieciešamās prasmes savas un līdzcilvēku drošības garantēšanai ikdienas gaitās uz ceļa. Izglītības projekta popularitāte un dalībnieku skaits aug ik gadu. Iespēja sacensties vienmēr uzlabo vidējo zināšanu un prasmju līmeni, kas ir šī projekta viens no uzdevumiem.

Izglītības projekta "Gribu būt mobils" mērķis ir veicināt 6. – 8. klašu skolēnos izpratni un rosināt viņus augt par atbildīgām personībām, kas spēj identificēt apdraudējumus un riskus dažādās dzīves situācijās, tai skaitā ceļu satiksmē.

Projekta ietvarā dalībniekiem tiks sniegtas bezmaksas kvalitatīvas zināšanas satiksmes drošībā par personīgās drošības garantēšanas iespējām ceļu satiksmē velosipēda, mopēda  un elektroskrejriteņu vadītājiem.

Mācību projekta realizācijas gaitā pedagogi plānos mācību procesu, izmantojot mācību platformu, kura sniedz iespēju izsekot audzēkņu sekmēm un tēmu izpratnei. Projekta saturs nodrošina pēctecīgu zināšanu un prasmju attīstību, kas saistītas ar satiksmes drošības jautājumiem mūsdienu mainīgajā ceļu satiksmē, kura ik dienu papildinās ar jaunām un jaunām iespējām, kuras jāizprot un jāmāk pareizi lietot.

Projektā paredzētas arī balvas visa mācību cikla garumā, lai izteiktu skolēniem un skolotājiem pateicību par sabiedrībai svarīgu jautājumu apguvi izglītības procesa laikā un satiksmes drošības veicināšanu Latvijā. 2021./2022. mācību gada izcilnieks satiksmes drošības jautājumos un viņa izglītības ceļu veicinošais skolotājs saņems galveno balvu - skolēns dāvanu karti 500 EUR vērtībā, bet skolotājs dāvanu karti 300 EUR vērtībā.

Sīkāka informācija par projektu ir atrodama: www.gribubutmobils.lv.

2021./2022. mācību gada izglītības projekta “Gribu būt mobils” moto ir "Iebrauc ceļu satiksmē!". Sekosim sauklim un būsim aktīvi, atbildīgi un mobili ceļu satiksmes lietotāji!