Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Svinīgi atklāta jaunuzbūvētā CSDD Biķernieku rallijkrosa trase

Klātesot augstām valsts amatpersonām un talantīgajiem Latvijas rallijkrosa pilotiem, šodien tika svinīgi atklāta jaunuzbūvētā 1294 metrus garā CSDD Biķernieku rallijkrosa trase, kur 1. un 2.oktobrī notiks augstākā ranga autosporta sacensības kādas līdz šim sarīkotas Latvijā – FIA pasaules rallijkrosa čempionāta desmitais posms Neste World RX of Latvia.

Klātesot LR Ministru prezidentam Mārim Kučinskim, LR Satiksmes ministrijas parlamentārajam sekretāram Edgaram Tavaram, LR Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārajam sekretāram Jānim Upeniekam, Rīgas mēram Nilam Ušakovam, Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes priekšsēdētājam Andrim Lukstiņam, būvdarbu veicēja Binders valdes loceklim Normundam Lustem, kā arī FIA pasaules rallijkrosa dalībniekiem Reinim Nitišam un Jānim Baumanim, šodien tika svinīgi pārgriezta simboliskā lente – atklājot jaunuzbūvēto rallijkrosa trasi un iezīmējot nozīmīgu CSDD Biķernieku trases attīstības posmu.

Šis gads CSDD Biķernieku trasei ir īpaši nozīmīgs, jo šogad tiek atzīmēta trases pastāvēšanas 50. gadadiena. Turklāt tieši šogad Binders šeit veicis vērienīgus un tehniski inovatīvus būvniecības darbus, lai šodien varētu svinīgi atklāt jaunākajiem FIA (Starptautiskā automobiļu federācija) standartiem atbilstošu rallijkrosa trasi. Trasē izvietotas jaunas dzelzsbetona barjeras, drošības sētas un nožogojums, kā arī dalībnieku parka nobrauktuvju (pitlīniju) dubultās dzelzsbetona sienas. Arī trases grunts seguma posms ieklāts unikālā veidā, lai nedz laikapstākļi, nedz sporta  automašīnu slodze nespētu radīt sarežģījumus sekmīgai un drošai rallijkrosa sacensību norisei.

Rallijkrosa trases garums ir 1294 metri, un tās seguma proporcija atbilst FIA pasaules rallijkrosa čempionāta prasībām – 60% trases garums būs ar asfalta segumu, bet atlikušie 40% – grunts seguma posms. Trasē kopumā izveidoti trīs tramplīni – lielākais no tiem atradīsies trases grunts sekcijā, bet atlikušie divi izvietoti paralēli viens otram – viens trases pamataplī, bet otrs – Joker aplī, rodot unikālu risinājumu arī starp citām pasaules rallijkrosa čempionāta trasēm. Braukšanas virziens pa jauno CSDD Biķernieku rallijkrosa trasi būs pretēji pulksteņrādītāja virzienam – šādi 8 no 12 līkumiem vedīs pa kreisi, bet četri – pa labi. Atbilstoši datorsimulāciju datiem, paredzams, ka jaudīgākās Supercar klases braucēji apli veiks aptuveni 60 sekundēs.

Jaunuzbūvētajā trasē pirmās sacensības notiks jau šajās brīvdienās – 23. un 24. jūlijā šeit spēkiem mērosies Ziemeļeiropas zonas (NEZ) rallijkrosa čempionāta, Latvijas rallijkrosa kausa, kā arī Lietuvas rallijkrosa čempionāta dalībnieki. Bet jau rudenī, 1. un 2. oktobrī, Rīgā ieradīsies pasaules rallijkrosa meistari, tajā skaitā arī latvieši Reinis Nitišs un Jānis Baumanis, lai piedalītos līdz šim augstākā ranga autosporta sacensībās, kādas jebkad sarīkotas Latvijā –  FIA pasaules rallijkrosa čempionāta desmitajā posmā Neste World RX of Latvia.

“Šodien ierodoties Biķernieku trasē, manas pirmās asociācijas bija par sporta kompleksa atdzimšanu pilnīgi jaunā kvalitātē. Otrā asociācija bija par to, ka vienuviet satiekoties labiem enerģijas avotiem, iespējams sasniegt perspektīvas lietas. Trešā asociācija bija par to, ka Latvijas vārdam būs iespēja izskanēt jaunā kvalitātē, turklāt, aiz mūsu valsts robežām izskanēs arī Biķernieku trases nosaukums!

Liels paldies enerģiskajiem un varošajiem cilvēkiem, kuri piedalījušies šī brīnuma tapšanā. Mēs esam pierādījuši, ka varam būt labākie, un tādi arī būsim turpmāk! Par lielām Latvijas uzvarām!” tā Latvijas Republikas ministru prezidents Māris Kučinskis.

“Šodien atklājam ne tikai jaunu Biķernieku trases posmu, bet atstājam arī ierakstu Latvijas svarīgāko sporta notikumu vēsturē. Savā piecdesmit gadu pastāvēšanā pieredzes bagātā Biķernieku trase piedzīvo kulmināciju un sagaida pasaules līmeņa autosportistus. Ar pārliecību pieņēmām izaicinājumu un iespēju, kas ir arī jauns impulss Biķernieku trases attīstībai, lai arī turpmāk piedzīvotu spraigas sacensības uz jaunā seguma.

Tāpēc paldies visiem darbiniekiem, organizatoriem, atbalstītājiem –  ikvienam, kas paveicis milzīgu darbu un turpina aktīvi rosīties, lai Latvijas vārds un viesmīlība izskanētu pasaulē. Pēc tā, kā sevi prezentēsim sportistiem un līdzjutējiem no visas pasaules, spriedīs ne vien par Biķernieku trasi, bet arī par Rīgu un visu Latviju.

Īpaši veiksmi novēlu mūsējiem – Reinim Nitišam un Jānim Baumanim – turēšu īkšķus par jums! Trases jaunais veidols būs izaicinājums arī jums un nebijuši iespaidi skatītājiem. Tāpēc veiksmi trases iemēģināšanā un startos! Lai pareizā brauciena taktika un mājinieku atbalsts!” tā LR Satiksmes ministrs Uldis Augulis.

“Man ir prieks Jūs sveikt jauna ceļa sākumā – tās būs jaunas emocijas, jauni sportisti, jauni panākumi! Veiksmi visiem, un lai mums kopā izdodas!” tā LR Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Upenieks.

“Pilsētas un visu pilsētnieku vārdā saku paldies Latvijas valdībai, CSDD un būvniekiem, kuriem, kopā strādājot, izdevies Rīgā izveidot izcilu sporta objektu! Veiksmi sportistiem, un novēlu mums visiem izcili pavadītu pasaules rallijkrosa čempionāta posmu. Paldies Jums!” tā Rīgas mērs Nils Ušakovs.

“Biķernieku kompleksā sporta bāze CSDD pārziņā ir piecus gadus. Visu šo laiku CSDD ir godprātīgi pildījis valdības uzlikto – saglabāt un attīstīt  Baltijas valstīs lielāko, daudzfunkcionālāko un vēsturisko auto-moto sporta kompleksu, kas šogad svin 50-to jubileju. Šo nozīmīgo notikumu atzīmējam ar rallijkrosa trases atklāšanu.

Ar rallijkrosa trases izbūvi saistās vairāki unikāli notikumi. Pirmkārt, trase tika izbūvēta rekordtempos – nepilnos piecos mēnešos. Otrkārt, trase ir šobrīd drošākā, inovatīvākā pasaulē, jo būvniecības procesā tika ievēroti jaunākie FIA noteiktie drošības  standarti. Tādēļ varam apgalvot, ka nekur pasaulē sportistiem un skatītājiem nav tik drošās rallijkrosa trases kā Biķernieki! Un treškārt, Biķerniekos rudenī pasaules rallijkrosa čempionāta posma laikā trasē būs rokkoncerta cienīgs skatītāju pūlis. Turklāt puse no šī sporta veida līdzjutējiem ieradīsies no ārvalstīm, kuri Latviju iepazīs pirmo reizi. Mums būs iespēja Latviju parādīt citā  gaismā un par to mēs lepojamies!” tā Ceļu satiksmes drošības direkcijas valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.

“Ir gandarījums, ka Biķernieku trases 50 gadu jubilejas gadā, esam papildinājuši tās tradicionālās, stiprās vērtības ar kaut ko jaunu. Gandarījumu dubulto fakts, ka esam veiksmīgi tikuši galā ar šā projekta lielāko izaicinājumu – speciālā seguma izveidi, ko paveicām ar Latvijai unikālu ceļu būves tehnoloģiju. Mums noderēja arī pieredze, ko pērn jau trasē ieguvām, rekonstruējot atsevišķus trases posmus atbilstoši Starptautiskās Automobiļu federācijas speciālajām prasībām gan klājumam, gan aprīkojumam!”SIA Binders valdes loceklis Normunds Luste.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia 1. un 2.oktobrī iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz Lattelecom, Live Riga un Porsche centrs Rīgā, kā arī LR Izglītības un zinātnes ministrija un partneris CSDD.

Jaunākais par  FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia pieejams sociālo tīklu kontos Twitter, Facebook, YouTube un Instagram. Tāpat saziņai sociālajos tīklos aicinām izmantot tēmturi #NesteLatviaRX, kas ļautu vienuviet apvienot visus ar rallijkrosa tematiku veiktos ierakstus.

Tikai Lattelecom klientiem pieejamajā kanālā Best4Sport TV tiks translēti visi 12 FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmi. Lattelecom ir FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma Neste World RX of Latvia (1.-2.oktobris, 2016) atbalstītājs, un pasākuma norises vietā nodrošinās mūsdienu tehnoloģijas. Lattelecom atbalsta arī Reini Nitišu, kurš 2016. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sezonā startē Vācijā bāzētās komandas ALL-INKL.com Münnich Motorsport sastāvā.

 

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67025730

E-pasts: csdd@csdd.gov.lv

Mājas lapa: www.csdd.lv

Twitter: @csdd_lv

CSDD diennakts informācijas tālrunis: 67025777