Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Starptautiskajā dienā bez auto akcentējam velosipēdu tehnisko stāvokli

16. – 22.septembrī norisinās Eiropas Komisijas aktivitāte – Eiropas mobilitātes nedēļa, savukārt 22.septembrī tiek atzīmēta “Starptautiskā diena bez auto”, kad transportlīdzekļu vadītāji tiek aicināti izvēlēties citus pārvietošanās veidus.

Viens no videi draudzīgākajiem pārvietošanās līdzekļiem ir velosipēds, līdz ar to, šodien – 22.septembrī, velodraugi viesojās pie Rīgas Angļu ģimnāzijas skolēniem, lai, kamēr audzēkņi ir aizņemti ar gudrību izzināšanu, parūpētos par viņu velosipēdu tehnisko stāvokli.

Pēc Latvijas Riteņbraucēju apvienības pētījuma, Rīgas Angļu ģimnāzija ir Rīgas skola, kurā visvairāk ir izvietotas velosipēdu novietnes un visvairāk skolēnu dodas uz skolu ar velosipēdiem.

Rīgas Angļu ģimnāzijas skolēniem un skolotājiem, kuri ieradās uz skolu ar velosipēdiem, tiem bez maksas tika veikta tehniskā apkope. Jau 7:30 no rīta pie skolas tika atvērta mobilā velo remonta darbnīca, kurā SIA “Velokurjers” velo mehāniķi sagaidīja skolas riteņbraucējus, lai paņemtu velosipēdus un līdz mācību dienas beigām tos sakoptu – piepumpētu riepas, saregulētu bremzes, ieeļļotu un veiktu cita veida apkopi, lai skolēniem ceļš uz skolu būtu drošs. Savukārt VAS “Ceļu Satiksmes drošības direkcija” pasākumā dalīja atstarojošos elementus un informatīvos materiālus par došu pārvietošanos ceļu satiksmē.

Pasākums tiek organizēts Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros, Starptautiskajā dienā bez auto, kas katru gadu tiek atzīmēta 22.septembrī. Pasākumu organizē Latvijas Riteņbraucēju apvienība sadarbībā ar Rīgas Angļu ģimnāziju, SIA "Velokurjers", VAS “Ceļu Satiksmes drošības direkcija” un Bieriņu apkaimes attīstības biedrību.