Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Šodien CSDD Biķernieku trasē nebijis eksperiments –“netīrā grants seguma” ieklāšanas tests

CSDD Biķernieku kompleksajā sporta bāzes rallijkrosa trasē šodien uzņēmuma “Binders” speciālisti pirmo reizi Latvijā veica grants jeb tā sauktā “netīrā seguma” ieklāšanu. Segums sastāv no minerālmateriāla (granīta šķembas no Norvēģijas) un cementa maisījuma. Tradicionāli ceļu būvē grants seguma virskārtu izlīdzina un nostiprina ar tehnikas vienību, ko sauc par pamatņu veltni. Tomēr rallijkrosa trase prasa maksimālu kvalitāti, viendabīgumu, slodžu noturību un ilgmūžību. Lai to panāktu, nepieciešama iepriekšēja testēšana.

Šodien netīrais segums tika ieklāts 20 metru garumā. Tuvākajā laikā eksperimenta rezultātus pārbaudīs FIA, bet visa atlikušā 460 metrus garā trases grants posma ieklāšana tiks veikta jūnija beigās.

Oktobra sākumā Biķerniekos notiks Pasaules rallijkrosa čempionāta posms, kurā bez mūsu sportistiem Jāņa Baumaņa un Reiņa Nitiša startēs arī tādas pasaules slavenības kā Kents Bloks, Peters Sūlbergs un Sebastjans Lēbs. Bet vel pirms tam, 24.jūlijā Biķerniekos notiks trases iebraukšanas sacensības – NEZ Rallijkrosa čempionāta 2.posms.

Ieva Bērziņa
VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Sabiedrisko attiecību daļas speciāliste
Tel. 67025730
Mob. 29215857
ieva.berzina@csdd.gov.lv
www.csdd.lv