Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Sestdien norisināsies sacensības automodelismā "Rīgas Motormuzeja kauss"

 01.02.2019

Sestdien, 2.februārī, Biķernieku trasē notiks Latvijas skolēnu čempionāts trases automodelismā "Rīgas Motormuzeja kauss". Sacensībās piedalīsies ap 100 jaunie automodelisti no Rīgas, Valmieras, Jelgavas, Ventspils, Mazsalacas un citām Latvijas pilsētām.

Latvijas skolēnu čempiona tituli tiek izcīnīti trīs modeļu klasēs:

  • iesācēju klase ES 24, pašizgatavoti auto modeļi mērogā 1:24;
  • PR 24, auto modeļi mērogā 1:24;
  • G 16 Open, auto modeļi mērogā 1:24.

Čempionāta laikā tiks noskaidrota arī labākā komanda, kuras rezultātu veidos komandas dalībnieku rezultātu summa. Labākā komanda saņems čempionāta galveno balvu – Rīgas Motormuzeja kausu. Starp apmēram 15 komandām, kuru dalībnieki sacentīsies par čempiona tituliem, būs arī Rīgas Motormuzeja automodelistu komanda, kura čempionātā startē jau kopš 2012. gada un ir ieguvusi jau vairākus čempionu titulus.

Šoreiz sacensības norisināsies svinīgā gaisotnē, jo pirms 50 gadiem, 1969. gada 11. janvārī, tika dots starts pirmajām trases automodeļu sacensībām Latvijā, pēc kurām šis sporta veids guva lielu atzinību un popularitāti ne tikai Latvijā, bet arī visā bijušās Padomju Savienības teritorijā. Automodelisma aizsācējs Latvijā bija motosportists un sporta laureāts Gunārs Dzenītis.

Rīgas Motormuzejā jau astoto gadu darbojas trases automodelisma pulciņš bērniem un jauniešiem. Pulciņa dalībniekiem ir iespēja apgūt tehniskas iemaņas metālapstrādē un pamatiemaņas elektrotehnikā, kā arī izjust sacensību azartu, piedaloties Latvijas un starptautiska mēroga sacensībās.

Sacensības "Rīgas Motormuzeja kauss" organizē Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Rīgas Motormuzejs sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Valsts izglītības satura centru. Sacensību mērķis ir popularizēt skolēnu tehnisko jaunradi, pilnveidot bērnu un jauniešu vispārējās un speciālās tehniskās zināšanas, kā arī profesionāli novērtēt bērnu un jauniešu prasmes un iemaņas trases automodelismā.

Papildu informācija:
www.motormuzejs.lv
Pēteris Dūnis
peteris.dunis@csdd.gov.lv
Tel.: +371 67025858