Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

CSDD Rīgas Motormuzejā konference par satiksmes drošības jautājumiem izglītībā

Lai akcentētu ceļu satiksmes drošību pirmsskolas un sākumskolas izglītībā, kā arī iepazītu Rīgas Motormuzeja ekspozīcijas interaktīvas izmantošanas iespējas bērnu izglītošanā, Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) un Rīgas Motormuzeju piektdien, 28.oktobrī, CSDD Rīgas Motormuzejā rīko konferenci „Ceļu satiksmes drošība pirmsskolas un sākumskolas izglītībā”. Konferences mērķauditorija ir pirmsskolas un sākumskolas pedagogi, bērnu vecāki un citi interesenti

Apsveicami ir tas, ka VISC un CSDD daudzu gadu sadarbība, realizējot projektus satiksmes drošības tēmu risināšanai izglītībā, ir nonākusi pie kopīgi veidotas konferences pedagogiem par satiksmes drošības jautājumu mācīšanu skolēniem pirmsskolā un sākumskolā. Tas rāda, ka izglītības satura veidotāji ir vienisprātis ar CSDD – satiksmes drošība ir ļoti svarīga sadaļa izglītības procesā un par to jārunā. Pie tam, jārunā ar mācību satura realizētājiem – skolotājiem. Būtiski, lai skolotājs būtu gatavs mācīt un izskaidrot skolēniem satiksmes drošības jautājumus.

Vienmēr jāatceras, ka uz ielas drošībā būs tie bērni, kuri mācēs ielu labirintos atrast drošu ceļu un transportlīdzeklī piesprādzēties. Bērniem jānodrošina iespēja pacietīgi un uzmanīgi mācoties saņem atbildes uz visiem “kāpēc?”, “kā?”, “kur?” un “ar ko?”! Jo, skolēnam nonākot uz ielas, neatbildēts jautājums var novest pie bīstamas situācijas, nepareizas rīcības, bravurīgas pārgalvības u.c.

CSDD vienmēr ir gatava atbalstīt skolotājus, kuri realizē mācību saturu, iekļaujot tajā satiksmes drošības tēmas. Tā katru gadu izstrādājam kādu jaunu mācību līdzekli vai metodisko norāžu kopumu. Šogad ikviens pirmklasnieks mācību gadu var sākt ar spilgtu un atraktīvu grāmatu “Mans drošais ceļš kopā ar Luksoforiņu”.

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa
Tālrunis: 67025730
Mājas lapa: www.csdd.lv
Twitter: @csdd_lv
E-pasts: pr@csdd.gov.lv