Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Pirmo reizi „Bērnu rallijs 2016” startēs Jelgavā

Šajā nedēļas nogalē, 6.augustā, Jelgavā, Pasta salā pirmo reizi norisināsies VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija” organizētās riteņbraukšanas sacensības bērniem un jauniešiem, ar mērķi pievērst uzmanību drošai un precīzai riteņbraucēju aktivitātei uz ceļa.

Sacensību galvenie dalībnieki ir bērni un jaunieši vecumā no 6 līdz 14 gadiem, kuriem sacensības „Bērnu rallijs 2016” sniedz iespēju attīstīt reakcijas, kustības un veiklības iemaņas, stūrējot videi draudzīgo pārvietošanās līdzekli – velosipēdu, kā arī tam radniecīgos pārvietošanās līdzekļus. Projektam piemīt ne tikai sportiska, bet arī izglītojoša nozīme, jo viena no galvenajām idejām ir vērst mazo un lielo velo entuziastu uzmanību drošai satiksmei uz ceļa, pielietojot aktīvas, netradicionālas un izglītojošas uzdevumu metodes savstarpēju sacensību norises gaitā.

Sacensībās aicināti iesaistīties arī vecāki un draugi, lai pozitīvā gaisotnē veicinātu aktīvā dzīvesveida attīstību un rosinātu ģimenes vairāk laika pavadīt kopā. Sacensībās var piedalīties individuāli vai komandā – ar mammu, tēti, brāli, māsu, vecvecāku vai kādu citu radinieku. Individuālo sacensību trasēs dalībnieki, atbilstoši vecuma grupām, startē A grupā (6-7 gadi), B grupā (8-10 gadi) un C grupā (11-14 gadi).

Visi sacensību posmi ietver vairākas dažādu uzdevumu disciplīnas, kurās dalībnieki mēro spēkus veiklībā un zināšanās. Būs jāpārvar šķēršļu trases, stūrējot velosipēdus, velokartus un tiem radniecīgos pārvietošanās līdzekļus, kā arī tiks risināti dažādi teorijas uzdevumi, kas saistīti ar ceļu satiksmes noteikumiem, velosipēda tehniku, neatliekamo medicīnisko palīdzību, autosportu un aktīvu dzīvesveidu. Riteņbraukšanas sacensību galvenais uzdevums ir veikt trašu disciplīnas precīzi, ievērojot visus drošas braukšanas noteikumus.

Reģistrēties sacensībām nepieciešams jau savlaicīgi mājas lapā www.berniem.csdd.lv – „Bērnu rallijs 2016” konkursa sadaļā, iepazīstoties detalizētāk ar sacensību nolikumu.

„Bērnu Rallijs 2016” šajā vasarā ir ripinājis savus velosipēdus jau trijās Kurzemes pilsētās – Liepājā, Kuldīgā un Ventspilī, pulcējot ap 200 dalībniekiem. Šajā sestdienā (6.augustā) velobraukšanas sacensības norisināsies Jelgavā, Pasta saliņā, bet nedēļu vēlāk (14.augustā) - Saldū, Tirgus laukumā. Atlases kārtu godalgoto vietu ieguvēji saņems „ceļa zīmi” un turpinās cīņu finālsacensībās, kas notiks 27.augustā Grobiņā Motofestivāla ietvaros.

„Bērnu rallijs” sacensības visās pilsētās ir bez maksas un inventāru, kas nepieciešams sacensību uzdevumu veikšanai, nodrošina organizatori. Ir iespēja startēt arī ar savu velosipēdu, ja tas ir tehniskā kārtībā.

Paralēli dalībai sacensību trasēs, ikvienam dalībniekam un līdzjutējam tiks dota iespēja pārbaudīt veiklību, precizitāti „pitstopu” aktivitātēs.

Aktuālāko un jaunāko informāciju par projektu un tā norisi var atrast www.berniem.csdd.lv mājas lapā vai sociālajā tīklāhttp://www.draugiem.lv/bernurallijskurzeme/.

Visus dalībniekus gaida aktīva diena, pārsteigumi un dažādas balvas. Uz tikšanos sacensībās jau šajā nedēļas nogalē!