Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Noskaidroti konkursa “Gribu būt mobils” lielā fināla uzvarētāji

Ceļu satiksmes drošības konkursa "Gribu būt mobils" finālā 6. martā Rīgas Motormuzejā tika noskaidroti šī mācību gada zinošākie 6.-8. klašu satiksmes dalībnieki. Par šī mācību gada konkursa uzvarētāju kļuva komanda “Strauti-1” no Strautiņu pamatskolas. Otrajā vietā ierindojās komanda “Knabis club” no Jaunogres vidusskolas. Trešo vietu izcīnīja komanda “Pope-1” no Popes pamatskolas.

Finālā komandas strādāja kopā, pareizi izvietojot shēmā ceļazīmes un veidojot loģisku un drošu ceļu satiksmes elementu struktūru. Šī uzdevuma veikšanai bija nepieciešamas gan stabilas zināšanas, gan izteikts komandas gars. Demonstrējot savas individuālās prasmes, katrs komandas dalībnieks planšetdatora ekrānā atbildēja uz testa jautājumiem. Šī mācību gada konkursa radošais darbs tika saistīts ar savu zināšanu nodošana skolas biedriem - bija jāuzraksta neliela pasaka 4. klases bērniem par tēmu: "Ceļu satiksmes drošība un velosipēda vadītājs", iekļaujot dotās frāzes un jēdzienus no ceļu satiksmes noteikumiem.  Konkursa fināla norisē netrūka ne spriedzes, ne radoša pacēluma, ne atraktīvu elementu.

Konkursa finālā piedalījās 7 komandas – “Strauti-1” un “Strauti-7” ar pedagogu Tiju Aboliņu no Strautiņu pamatskolas, “Labais pagrieziens” ar pedagogu Aigaru Erdmani no Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas, “PRO meitenes” ar pedagogu Daci Bērziņu no Pāles pamatskolas, Baložu vidusskola ar pedagogu Andri Žilko no Baložu vidusskolas, “Knabis club” ar pedagogu Jeļenu Bobrovu no Jaunogres vidusskolas un “Pope-1” ar pedagogu Intu Skuju no Popes pamatskolas.

Šīs komandas konsultējošo pedagogu vadībā uzsāka konkursa neklātienes posmu kopā ar gandrīz 500 komandu dalībniekiem no visiem reģioniem. Sīvā konkurencē viņiem izdevās būt labākajiem visu pusfinālu kopvērtējumā. Rūpīgs un neatlaidīgs darbs bija nepieciešams, arī gatavojoties fināla sacensībām, kurās testu un uzdevumu sarežģītības latiņa bija pacelta vēl augstāk.

Konkursa uzvarētāji “Strauti-1” saņēma galveno balvu - dāvanu karti izglītojošam ceļojumam 2000 eiro vērtībā. Otrās vietas ieguvējai komandai “Knabis club” balvā - ceļojuma dāvanu karte 1000 eiro vērtībā. Savukārt trešās vietas ieguvēja “Pope-1” saņēma balvu 500 eiro vērtībā.

Fināla uzvarētāji ir noskaidroti. Apsveicam! Paldies arī visiem, kas pieteicās konkursam, cīnījās, papildināja savas zināšanas un tādējādi gatavojās sociāli atbildīgai rīcībai uz ceļa visā savas dzīves garumā!

Visdziļākā pateicība pienākas pedagogiem, kas mudināja savus audzēkņus pieteikties, līdzdarboties un nepadoties! Neformālās sarunās pusfinālu un fināla norises gaitā pedagogi viennozīmīgi pauda viedokli, ka esošā sacensību forma ir lielisks līdzeklis mobilizēt skolēnus ceļu satiksmes noteikumu padziļinātai  apguvei, jauniešu sagatavošanai apzinātai un prasmīgai dalībai satiksmē un drošai rīcībai situācijās uz ceļa. Veiksmi un panākumus arī turpmāk!

Konkursus organizē un vada CSDD, to finansē no OCTA līdzekļiem un realizē SIA "Aģentūra VB Plus".

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa
Tālrunis: 67025730
E-pasts: pr@csdd.gov.lv
Mājaslapa: www.csdd.lv
Twitter: @csdd_lv
Facebook: @csddlatvia
Instagram: csdd_lv