Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Neste World RX of Latvia trešo reizi iegūst vislabāk sarīkotā World RX posma statusu

Parīzē notikušajā Starptautiskās Automobiļu Federācijas (FIA) Krosa komisijas balvu pasniegšanas ceremonijā apbalvojums par vislabāk sarīkoto FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu piešķirts Neste World RX of Latvia, kas pērn septembrī norisinājās Rīgā, Biķernieku trasē. Šī ir trešā reize, kad RA Events sarīkotais pasaules čempionāta posms saņem visaugstāko novērtējumu.

Neste World RX of Latvia par vislabāk sarīkoto posmu tika atzīts arī 2016. un 2017. gadā, kad FIA pasaules rallijkrosa čempionāts pirmās divas reizes viesojās Latvijā. FIA vērtējums tiek noteikts balstoties uz piešķirtiem punktiem septiņās kategorijās – sākot no strikti noteiktiem drošības pasākumiem trasē līdz pat mārketinga un mediju aktivitātēm. Nemainīgi, Biķernieku trasē sarīkotās sacensības allaž radušas iespēju izaugsmei, un arī 2019. gadā tika turpināts uzņemtais kurss ar mērķi sarīkot vēl kvalitatīvākas un augstvērtīgākas sacensības, kā rezultātā saņemta balva par vislabāk sarīkoto posmu.

“Šī balva nav tikai mana un RA Events komandas darba rezultātā izcīnīta. Pasākuma mērogam atbilstošs ievērības cienīgs skaits cilvēku rūpējas, lai FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms Neste World of Latvia notiktu un aizritētu tādā kvalitātē, kādā esam to pieraduši redzēt un izbaudīt jau no pirmās organizēšanas reizes. Tas prasa ne mazums pūļu un upuru, tāpēc ceru, ka saņemot šādu novērtējumu, ikviena minūte, kas tikusi veltīta, lai visaugstākajā līmenī paveiktu savus pienākumus – nu attaisnojusi pieliktās pūles! Šo balvu esam pelnījuši visi kopā – sākot ar pirmo drošības dienesta apsargu pie Biķernieku trases ieejas, līdz pat sacensību vadītājam līdzās FIA komisāriem. Tāpat vārdos neizsakāms paldies jāvelta mūsu titulsponsoram Neste, LR Izglītības un zinātnes ministrijai, partnerim Ceļu satiksmes drošības direkcija, un sponsoriem Live Riga un Ferratum – Jūsu sniegtais atbalsts ir mūsu sasniegtā rezultāta neatņemams balsts.

2019.gadā valdīja liela neskaidrība, vai būs iespējams turpināt sacensības Rīgā. Tikai pašā gada izskaņā izdevās rast teju brīnumam līdzvērtīgu risinājumu, lai Neste World RX of Riga tiktu sarīkots vēl vienu reizi. Izmantosim šo iespēju, lai arī šogad sarīkotais posms turpinātu kļūt arvien kvalitatīvāks un saņemtu līdzvērtīgu atzinību, Rīgas un Latvijas vārdam plaši izskanot ārpus mūsu valsts robežām, ļaujot nodrošināt sacensību norisi mums visiem tik iemīļotajā Biķernieku trasē arī turpmākajos gados – tā būs lielākā balva visiem, kuri pašaizliedzīgi un ar degsmi strādā, lai sarīkotu labākās rallijkrosa sacensības pasaulē!”RA Events direktors Raimonds Strokšs.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Riga 2020. gadā iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz Rīgas dome, sacensību titulsponsors Neste, kā arī partneris Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Neste World RX of Riga ieejas biļetes jau ir iespējams iegādāties Biļešu Serviss tirdzniecības vietās un internetā ŠEIT.

Jaunākā informācija par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Riga pieejama sociālo tīklu kontos Twitter, Facebook un Instagram. Saziņai sociālajos tīklos aicinām izmantot tēmturi #NesteRigaRX, kas ļautu vienuviet apvienot visus veiktos ierakstus par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma norisi Rīgā.

(Preses relīzei pievienotajā grafikā: FIA novērtē katru posmu, piešķirot punktus vairākās kategorijās. Punktu kopsumma vēlāk tiek izteikta procentos no maksimāli iespējamā, un visi posmi sarindoti atbilstoši iegūtajam rezultātam. Rīgā notiekošajām sacensībām katru gadu izdevies paaugstināt to sarīkošanas kvalitāti – iegūto kopsummu palielinot no 78% līdz 89%.)

Par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu CSDD Biķernieku trasē, Rīgā, Latvijā

CSDD Biķernieku Trases 1295 metrus garais rallijkrosa aplis uzbūvēts 2016. gada vasarā, lai jau pāris mēnešus vēlāk – 1. un 2. oktobrī pirmo reizi Latvijā uzņemtu paša augstākā līmeņa autosporta sacensības – pasaules rallijkrosa čempionāta posmu, kurā ne mazāk vēsturisku savu pirmo uzvaru rallijkrosā izcīnīja deviņkārtējais pasaules rallija čempions (WRC) un autosporta leģenda Sebastjens Lēbs. Sacensībās piedalījās arī divi latviešu braucēji Jānis Baumanis un Reinis Nitišs, kuri abi kvalificējās pusfinālam, sacensības noslēdza attiecīgi 8. un 11. vietā.

  1. gada 16. un 17. septembrī FIA pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieki atgriezās Rīgā, lai noskaidrotu otro Neste World RX of Latvia uzvarētāju. Svētdienas pēcpusdienā notikušā finālbrauciena finiša karogu pirmais sasniedza Johans Kristofersons, kurš ne vien uzvarēja Rīgas sacensībās, bet arī nodrošināja pasaules čempiona titulu! 2017. gada Pasaules RX startēja divi latvieši, un arī šoreiz abi kvalificējās izšķirošajiem braucieniem – Jānis Baumanis izcīnīja vietu finālbraucienā, kur ilgu laiku atradās godalgotajā trešajā pozīcijā, vien brauciena izskaņā atkāpjoties uz piekto vietu, bet Reinis Nitišs sacensības noslēdza pusfinālā (11. vieta kopvērtējumā).
  2. gada 15. un 16. septembrī jau trešo reizi norisinājās FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms Neste World RX of Latvia, kura finišā jau otro gadu pēc kārtas ātrākais no visiem izrādījās Johans Kristofersons. Ar vispasaules atpazīstamību guvušām autosporta zvaigznēm šoreiz vienatnē cīnījās Jānis Baumanis, kurš četru kvalifikāciju kopsummā ierindojās 14. vietā, pirmo reizi nekvalificējoties Rīgas posma izšķirošajiem braucieniem. Tikmēr spožs panākums citam latviešu autosportistam Reinim Nitišam, kurš CSDD Biķernieku Trasē vienlaicīgi notikušajā FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar klases posmā guva spožu uzvaru, par nieka 0,272 sekundēm apsteidzot tuvāko sekotāju, tādējādi pašmāju skatītāju un atbalstītāju klātbūtnē nodrošinot sev Eiropas čempiona titulu!
  3. gada 14. un 15. septembrī notiekošās sacensības Neste World RX of Latvia iesākās čempionāta rīkotāja IMG un austriešu komandas STARD izstrādātā ar elektrību darbināma rallijkrosa auto Projekt E prezentāciju, iezīmējot rallijkrosa nākotnes attīstību un elektrifikāciju. Par prieku pašmāju skatītājiem, sacensībās pēc gada pārtraukuma atkal startēja divi latviešu piloti, kuriem abiem bija pamatotas izredzes izcīnīt vietu uz goda pjedestāla. Mainīgos laikapstākļos notikušajās sacensībās, vislabāko sniegumu demonstrēja un uzvaru izcīnīja vēlāk par pasaules čempionu kļuvušais zviedru pilots Timijs Hansens, bet abi latvieši posmu noslēdza ar savstarpēju cīņu pusfinālā, kura finišu sasniedza ceturtajā (Reinis Nitišs) un sestajā vietā (Jānis Baumanis).

Plašāka informācija: Jānis Unbedahts, RA EVENTS, +371 26557801, janis@raevents.lv