Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Neste World RX of Latvia atkārtoti atzīts par labāko FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu

Sestdien Francijas galvaspilsētā Parīzē notikušajā Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) Bezceļu komisijas (Off-road Commission) gada apbalvošanas ceremonijā, starp laureātiem svinīgi tika sumināts arī Neste World RX of Latvia, kas atzīts par viskvalitatīvāk sarīkoto FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 2017. gada sezonas posmu.

Apbalvošanas ceremonijas laikā čempiona kausu saņēma arī pasaules čempions Johans Kristofersons un PSRX Volkswagen Sweden par panākumu komandu ieskaitē. Tikmēr Latvijas vārds izskanēja brīdī, kad apbalvojumu par individuāliem panākumiem 2017. gada sezonā saņēma Eiropas autokrosa čempions JuniorBuggy klasē Justs Grencis, Eiropas rallijkrosa vicečempions Super 1600 klasē Artis Baumanis, kā arī Eiropas autokrosa vicečempions SuperBuggy klasē Ervins Grencis.

“Vairākkārt esmu dzirdējis sakām, ka izcīnīt čempiontitulu ir grūti, bet vēl grūtāk ir to aizstāvēt! Esmu no sirds pateicīgs visiem mūsu sadarbības partneriem un darbiniekiem, kuri tā vietā, lai izbaudītu uzvaras saldos augļus, pieņēma izaicinājumu neapstāties, turpinot uzlabot veicamo darbu kvalitāti, lai nosargātu šo novērtējumu! Šogad visos kritērijos esam spēruši nozīmīgu soli uz priekšu un jau otro gadu pēc kārtas izdarījuši to, kas citiem sacensību rīkotājiem nav bijis pa spēkam,” iesāk RA Events direktors Raimonds Strokšs.

“Liels paldies posma titulsponsoram Neste, un partneriem Lattelecom, Live Riga, Optibet Sporta Bārs, LR Izglītības un zinātnes ministrija un CSDD, bez kuru atbalsta pasaules čempionāta sacensības rallijkrosā tik augstā organizatoriskā kvalitātē sarīkot nebūtu iespējams. Liels paldies ikvienam no teju 1000 sarīkošanā iesaistītajiem cilvēkiem, kas, paralēli pamatdarbam, veltījuši savu brīvo laiku, lai nesavtīgi un pašaizliedzīgi veiktu savus pienākumus – Jūs katrs varat justies lepns, jo FIA novērtējumā ir iekļautas visas ar sacensību gaitu saistītas funkcijas. Paldies Jums!

Neizsakāms prieks, ka mūsu augstā darba kvalitāte novērtēta arī aiz Latvijas robežām. Vēl pirms diviem gadiem mēs devāmies ārvalstu komandējumos, lai gūtu nepieciešamās zināšanas. Mēs aicinājām uz Latviju ārvalstu speciālistus, lai viņi mums sniegtu konsultācijas, kā vislabāk paveikt uzticētos pienākumus. Tad jau šobrīd mums izdevies apgriezt galdu uz otru pusi – vērot sacensības Rīgā bija ieradies FIA prezidents Žans Tods, kuram pievienojās vairākas ārvalstu delegācijas. Tāpat arī mūsu darbinieki nu jau tiek aicināti uz citiem ārvalstu posmiem, lai dalītos savās zināšanās un pieredzē, lai uzlabotu tur sarīkoto pasākumu kvalitāti, vēlreiz apliecinot, cik spējīgi, zinoši un varoši cilvēki mīt Latvijā!”Raimonds Strokšs.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia 2017. gadā bija iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedza posma titulsponsors Neste, atbalstītāji Lattelecom, Live Riga, Optibet Sporta Bārs, kā arī LR Izglītības un zinātnes ministrija un partneris Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

2017.gada FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms Neste World RX of Latvia augstu novērtēts arī pašmāju sporta sabiedrībā – saņemta Rīgas Sporta Laureāts 2017 balva nominācijā Gada Sporta Notikums, kā arī sacensības izvirzītas Latvijas Olimpiskās komitejas un Igo Japiņa sporta aģentūras rīkotās Latvijas Gada Balva Sportā balvai nominācijā Gada Sporta Notikums 2017.

Neste World RX of Latvia notiks arī 2018. gadā, kad pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta dalībnieki CSDD Biķernieku Trasē startēs 15. un 16. septembrī.

Jaunākā informācija par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia pieejama sociālo tīklu kontos Twitter, Facebook, YouTube un Instagram. Tāpat saziņai sociālajos tīklos aicinām izmantot tēmturi #NesteLatviaRX, kas ļautu vienuviet apvienot visus veiktos ierakstus par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma norisi Latvijā.

 1. gada Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārs:
 2. SPĀNIJA – BARSELONA – 14./15. APRĪLIS
 3. PORTUGĀLE – MONTALEGRE – 28./29. APRĪLIS
 4. BEĻĢIJA – METĒ – 12./13. MAIJS
 5. LIELBRITĀNIJA – SILVERSTONA – 26./27. MAIJS
 6. NORVĒĢIJA – HELLA – 9./10. JŪNIJS
 7. ZVIEDRIJA – HOLJESA – 30. JŪNIJS/ 1. JŪLIJS
 8. KANĀDA – TRUĀRIVJĒRA – 4./5. AUGUSTS
 9. FRANCIJA – LOJAKA – 1./2. SEPTEMBRIS
 10. LATVIJA – RĪGA – 15./16. SEPTEMBRIS
 11. ASV – COTA – 29./30. SEPTEMBRIS
 12. VĀCIJA – ESTERINGA – 13./14. OKTOBRIS
 13. DIENVIDĀFRIKAS REPUBLIKA – KEIPTAUNA – 24./25. NOVEMBRIS
 14. gada FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta kalendārs, Supercar klase:
 15. SPĀNIJA – BARSELONA – 14./15. APRĪLIS
 16. BEĻĢIJA – METĒ – 12./13. MAIJS
 17. ZVIEDRIJA – HOLJESA – 30. JŪNIJS/ 1. JŪLIJS
 18. FRANCIJA – LOJAKA – 1./2. SEPTEMBRIS
 19. LATVIJA – RĪGA – 15./16. SEPTEMBRIS
 20. gada FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta kalendārs, Super1600 klase:
 21. SPĀNIJA – BARSELONA – 14./15. APRĪLIS
 22. PORTUGĀLE – MONTALEGRE – 28./29. APRĪLIS
 23. NORVĒĢIJA – HELLA – 9./10. JŪNIJS
 24. FRANCIJA – LOJAKA – 1./2. SEPTEMBRIS
 25. LATVIJA – RĪGA – 15./16. SEPTEMBRIS
 26. VĀCIJA – ESTERINGA – 13./14. OKTOBRIS

Par Neste World RX of Latvia

1295 metrus garā CSDD Biķernieku rallijkrosa trase uzbūvēta 2016. gada vasarā, lai jau pāris mēnešus vēlāk – 1. un 2. oktobrī pirmo reizi Latvijā uzņemtu paša augstākā līmeņa autosporta sacensības – pasaules rallijkrosa čempionāta posmu, kurā vēsturisku, savu pirmo un līdz šim vienīgo, uzvaru rallijkrosā izcīnīja deviņkārtējais pasaules rallija čempions (WRC) Sebastjēns Lēbs. Tikmēr latviešu braucēji Jānis Baumanis un Reinis Nitišs, kuri abi kvalificējās pusfinālam, sacensības noslēdza attiecīgi 8. un 11. pozīcijā.

2017.gada 16. un 17. septembrī pasaules rallijkrosa dalībnieki atgriezās Rīgā, lai noskaidrotu otro Neste World RX of Latvia uzvarētāju. Svētdienas pēcpusdienā finālbrauciena finiša karogu pirmais sasniedza Johans Kristofersons, kurš ne vien uzvarēja sacensībās, bet tieši Latvijā nodrošināja sev pasaules čempiona titulu! Arī šogad Pasaules RX startēja divi latvieši, un arī šogad abi kvalificējās izšķirošajiem braucieniem – Reinis Nitišs sacensības noslēdza pusfinālā (11. vieta kopvērtējumā), bet Jānis Baumanis izcīnīja vietu finālbraucienā, kur ilgu laiku atradās godalgotajā trešajā pozīcijā, vien brauciena izskaņā atkāpjoties uz piekto vietu.

Plašāka informācija:
Jānis Unbedahts,
RA EVENTS,
+371 26557801,
janis@raevents.lv