Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Liepājas Tehniskās apskates naktī bezmaksas diagnostika veikta 200 auto

Liepājā ar lielu autovadītāju interesi aizvadīta Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) organizētā “Tehniskās apskates nakts”, kurā kopā tika pārbaudīti 200 transportlīdzekļi. Pasākums Liepājā notika 2018.gada 18.augustā.

Liepājā šogad bija otrā tehniskās apskates stacija, kurā notika ikgadējais pasākums “Tehniskās apskates nakts”. Iepriekš 2014.gadā Liepājā bezmaksas diagnostika tika veikta 163 auto.

Kā atzina vairāki pasākuma apmeklētāji, viņi uzticas CSDD veiktajam transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa vērtējumam - tas ir objektīvs un atspoguļo auto reālo tehnisko stāvokli. Savukārt 34 spēkratu īpašnieki, pēc pozitīvas diagnostikas un pēc maksājumu veikšanas, šo pasākumu izmantoja, lai saņemtu  tehniskās apskates uzlīmes.   

Vecākais auto Liepājā bija 1985.gada Ford Sierra, savukārt jaunākais auto – 2017.gadā ražots Audi markas auto; auto vidējais vecums - 15 gadi. Speciālisti atklāja būtiskus bojājumus 73% transportlīdzekļu. Visbiežāk tie bija saistīti ar bremžu un balstiekārtas sistēmām, kā arī neatbilstošām gaismām.

Vienlaikus ar auto diagnostiku, pasākuma apmeklētāji Liepājas CSDD nodaļā varēja iepazīties ar  kampaņas “Mēs par drošu auto!” ceļojošo foto izstādi “Baisā realitāte uz ceļa”, kas vienaldzīgu neatstāj nevienu. Saplēstas riepas un pilnībā nodiluši protektori, izrūsējuši caurumi auto virsbūvē un detaļās, ar koka tapām aizdarinātas bākas – tā ir realitāte, kas ik dienu paveras tehniskajā apskatē, kā arī uz ceļiem veiktajās automobiļu kontrolēs.

Nākamais “Tehniskās apskates nakts” pasākums notiks Rīgā (26.augustā), savukārt noslēgsies Jelgavas jaunuzceltajā tehniskās apskates stacijā (2018.gada 22.septembrī).

CSDD pasākumā “Tehniskās apskates nakts” jau septīto gadu autovadītājiem piedāvā bez maksas pārbaudīt sava auto tehnisko stāvokli, kā arī pievērst uzmanību tā nozīmei ceļu satiksmē ikdienā.

Liepājas tehniskās apskates stacijā pērn – 2017.gadā, tika pārbaudīti 23 439 automobiļu. Tā ir visnoslogotā tehniskās apskates stacija Kurzemē. Dienā Liepāja vidēji apkalpo 93 klientu. Ar pirmo reizi tehnisko apskati Liepāja veic 61% auto, savukārt Latvijā šis rādītājs 2017.gadā bija vidēji 60%.

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa
Tālrunis: 67025730
E-pasts: pr@csdd.gov.lv 
Mājaslapa: www.csdd.lv
Twitter: @csdd_lv
Facebook: @csddlatvia