Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Latvijas labākā jauno velosipēdistu komanda – "Baložu vidusskola"

No 1. līdz 2. jūnijam Biķernieku kompleksajā sporta bāzē norisinājās CSDD ikgadējais jauno velosipēdistu sacensību “Jauno satiksmes dalībnieku forums 2016” Latvijas fināls. Pirmo vietu ieguva Baložu vidusskolas komanda “Baložu vidusskola”.

Pēc uzvaras reģionos 32 komandas ar Latvijas jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem piedalījās Latvijas finālā, starp kurām pirmo vietu ar 960.5 punktiem ieguva “Baložu vidusskola”, kura palika nepārspēta vairākās šķēršļu trasēs, kā arī vislabāk mācēja sniegt pirmo palīdzību. Otrajā vietā ar 814.5 punktiem ierindojās Ērģemes pamatskolas komanda “Jautire pūčulēni”. Savukārt trešajā vietā ar 709 punktiem palika Kusas pamatskolas komanda “Kusa-1”.

Sacensību dalībniekiem bija jāatbild uz jautājumiem par ceļu satiksmes noteikumiem un satiksmes drošību, jāprot sniegt pirmā medicīniskā palīdzība, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic praktiskā braukšana.

Izcīnot pirmo vietu Latvijas finālā, Baložu vidusskolas komanda ieguva ceļazīmi uz Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensību lielo finālu, kas no š.g. 15. līdz 18. septembrim norisināsies Čehijā.

Pirmā kārta
Šajā gadā CSDD jauno velosipēdistu sacensību pirmajā kārtā noskaidroti uzvarētāji 32 atlases posmos dažādās Latvijas pilsētās un novados. Kopā piedalījās ap 2000 bērnu, kuri bija gan apvienojušies komandās pa četri (divas meitenes un divi zēni), gan startēja individuāli. Priekšsacīkstēs tika pārspēts dalībnieku skaita rekords – sacensībās Ogrē piedalījās 41 komanda.

Par “Jauno ceļu satiksmes dalībnieku forumu”
CSDD katru gadu ar īpašām sacensībām jaunajiem velosipēdistiem veicina drošību uz ceļiem. Katrs, kurš ir piedalījies un ieguvis jaunas zināšanas un prasmes, pēc tam var justies daudz pārliecinošāk un drošāk uz ceļiem gan pilsētās, gan ārpus tām. „Jauno satiksmes dalībnieku forumu”, lai uzlabotu skolēnu zināšanas un prasmes ceļu satiksmes drošībā, CSDD rīko jau 23. gadu.

Kas var piedalīties
Lai kļūtu par sacensību dalībniekiem, skolēniem jābūt dzimušiem laikā no 2004. līdz 2006. gadam (ieskaitot), jāizveido četru cilvēku (divas meitenes un divi zēni) komanda, kā arī jāizdomā komandas nosaukums. Komandas dalībai sacensībās jābūt saskaņotai ar skolotāju vai citu pieaugušo un katru komandu uz sacensībām jāpavada vienam vai diviem pieaugušajiem (skolotājiem vai vecākiem).

Organizatori
Jauno satiksmes dalībnieku forumu organizē CSDD, sadarbojoties ar Valsts izglītības satura centru un Latvijas Automoto biedrību (LAMB). Sacensības tiek finansētas no OCTA, ko apdrošināšanas sabiedrības ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai ieskaita biedrības "Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs" kontā. Sacensību īpašie atbalstītāji šogad ir If Apdrošināšana un AS Tukuma piens.

Sacensību nolikums: http://ejuz.lv/nolikums2016 

Papildu informācijai:
Normunds Bērzs
Tālrunis: +371 2 9254399
E-pasts: normunds.berzs@gmail.com

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa
Tālrunis: 67025730
E-pasts: office@csdd.gov.lv
Mājas lapa: www.csdd.lv
Twitter: @csdd_lv