Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Pakalpojuma saņemšanas kārtība saistībā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem: ŠEIT 

Latvijas jauno velosipēdistu izlase – ceturtā labākā Eiropā

16.09.2019

Nedēļas nogalē Šveices pilsētā Ženēvā norosinājās Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensību lielais fināls, kurā Latvijas jauno velosipēdistu izlase spraigā cīņā izcīnīja augsto ceturto vietu.

Par sacensību uzvarētājiem kļuva Čehija, savukārt Slovākija un Serbija attiecīgi ierindojās otrajā un trešajā vietā. Latviju no trešās vietas šķīra tikai viens punkts. 

Latvijas godu šajās sacensībās pārstāvēja Alise Zēģele, Elizabete Zilemane un Adriāns Poreiters no Baložiem, kā arī Ernests Brigmanis Briģis no Ādažiem, savukārt šo komandu vadīja pedagogi - Valda Kjaspere, Andris Žilko un Eva Jākobsone.

Sacensībās liela uzmanība tika pievērsta drošībai - kā veidojas bīstamas situācijas, kā tās paredzēt un kā no tām izvairīties. Savukārt viens praktiskās braukšanas posms bija aizstāts ar satiksmes drošības uzdevumiem virtuālajā spēlē, kurā bija jāizmanto virtuālās brilles.

FIA norāda, ka šīs sacensības, kurās piedalās 10-12 gadus veci skolēni, ir īpašs notikums dažādu valstu bērniem, kas dod iespēju gan iegūt un nostiprināt zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai rūpētos par savu drošību mūsdienu sarežģītajā ceļu satiksmē, gan ļauj labāk iepazīt vienam otru un dažādu Eiropas valstu kultūras. To, ka šīs sacensības ir svarīgs, apliecina arī fakts, ka sacensības apmeklēja FIA prezidents Žans Tods.

Faktiski katru gadu Latvijas jaunie velosipēdisti no Eiropas sacensībām atgriežas ar nozīmīgiem sasniegumiem. Pirmā vieta tika izcīnīta 2017.gadā Albānijā, 2016.gadā Čehijā un 2009.gadā Somijā, savukārt 2015.gadā Austrijā, 2013.gadā Melnkalnē, 2012.gadā Polijā un 2010.gadā Maķedonijā – 3.vieta, 2018.gadā Ungārijā – 2.vieta, bet 2014.gadā Norvēģija – 4.vieta.

Latvijas komandas dalību Eiropas mačos atbalsta FIA pārstāvis Latvijā – biedrība „Latvijas Automoto biedrība” (LAMB) un OCTA, kas ir ilggadīgi CSDD sadarbības partneri dažādos satiksmes drošības pasākumos, tostarp – arī bērnu un jauniešu izglītības projektos.

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa
Tālrunis: 67025777
E-pasts: pr@csdd.gov.lv
Mājaslapa: www.csdd.lv
Twitter: @csdd_lv
Facebook: @csddlatvia
Instagram: csdd_lv