Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Konkursa “Gribu būt mobils” lielais fināls ir klāt!

2018.gada janvārī un februārī septiņos Latvijas reģionos risinājās skolēnu konkursa Gribu būt mobils pusfināla sacensības, kurās tikās un savas zināšanas un prasmes ceļu satiksmes jomā demonstrēja katra reģiona desmit labākās komandas. Ceturtdien, 1.martā reģionālo sacensību uzvarētāji un šī mācību gada Latvijas satiksmes noteikumus zinošākie 6.-8. klašu skolēni sacentīsies par uzvaru Lielajā finālā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, S.Eizenšteina ielā 16.

Kusas pamatskolas komandu konsultējošais skolotājs un skolas direktors uzsver, ka sākotnēji skolēni nelabprāt piedalās konkursos, tādēļ konkursa sākumposmā ļoti svarīgs ir pedagoga atbalsts un pamudinājums. Bet tad, kad process ir beidzies, tad ikvienam dalībniekam ir gandarījums un labi padarīta darba sajūta. Kusas skolā visi 6. – 8. klašu skolēni konkursa neklātienes jautājumus mācījās sociālo zinību stundās, tādējādi, satiksmes drošības jautājumu apguve noritēja kvalitatīvi un mērķtiecīgi.

Konkursa pusfinālu labākās komandas, Strautiņu pamatskolas skolotāja Tija Āboliņa uzskata, ka komandas sasniegums ir daudzu gadu darbs, sākot jau ar CSDD Jauno satiksmes dalībnieku forumu mazajiem velosipēdistiem līdz vairāku gadu neatlaidīgai dalībai konkursā “Gribu būt mobils”. Ar gandarījumu skolotāja Āboliņa secina, ka, ejot laikam, gan bērni, gan viņu vecāki ir pateicīgi par satiksmes noteikumu zināšanām, kas gūtas skolas solā.

Fināla cīņā piedalīsies komandas:

Just do it

Jaunogres vidusskola

Baložu vidusskola

Baložu vidusskola

Lieliskais 4-nieks

Popes pamatskola

Jautrie pūčulēni

Ērģemes pamatskola

Benzīngalvas

Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

Naiki

Ilūkstes 1. vidusskola

Strauti-1

Strautiņu pamatskola

“Gribu būt mobils” fināla dalībniekus sagaida gan aizraujoši teorētiski testi par ceļu satiksmes organizācijas jautājumiem, gan praktiski uzdevumi, kas prasa veiklību un spēju ātri orientēties realitātei pietuvinātās ceļu satiksmes situācijās. Paredzēti vairāki sacensības posmi, kuros žūrija vērtēs katra komandas dalībnieka individuālo sniegumu, kas vienlaikus kļūs par nozīmīgu ieguldījumu komandas kopvērtējumā. Dažos uzdevumos priekšplāna izvirzīsies visas komandas kopīgs saliedēts darbs.

Jaunums! Fināla sacensībās pirmo reizi konkursa “Gribu būt mobils” vēsturē notiks Kapteiņu cīņas. Kapteiņi, parādot savas zināšanas un psiholoģisko sagatavotību, palīdzēs kaldināt savas komandas uzvaru.

Fināla sacensībās pirmās vietas ieguvēja komanda saņem galveno balvu – ceļojumu biroja dāvanu karti izglītojošam ceļojumam 1800 EUR vērtībā. Arī fināla otrās un trešās vietas ieguvēju komandas saņems ceļojumu biroja dāvanu karti, bet pārējos konkursa fināla kārtas dalībniekus gaida stilīgas balvas.

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa
Tālrunis: 67025730
E-pasts: csdd@csdd.gov.lv
Mājas lapa: www.csdd.lv
Twitter: @csdd_lv