Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Kampaņā „Pārsteidz ziemu!” jau piekto gadu piedāvās bez maksas pārbaudīt auto pirms ziemas

Ziema nereti pārsteidz nesagatavotus Latvijas autobraucējusuzņēmums „Getz Nordic” sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju, apdrošināšanas kompāniju „Seesam Insurance AS” un Latvijas Autoinženieru asociāciju no 21. oktobra līdz 3. novembrim jau piekto gadu pēc kārtas pie veikaliem „Maxima” piedāvās bezmaksas pārbaudi tiem automašīnu mezgliem, kas nodrošina drošu braukšanu ziemā.

Aizvadītajos četros gados kampaņa izpelnījusies atzinību daudzu autovadītāju vidū, pārbaudīto automašīnu skaitam pārsniedzot 3000. Šī gada kampaņas mērķis būs autovadītāju uzrunāšana, uzsverot piecus aspektus, uz kuriem balstās droša un pārliecinoša pārvietošanās ar auto pa Latvijas ceļiem ziemas periodā. 5 lietas, kas nodrošina drošu braukšanu ziemā un kas tiks pārbaudītas kampaņas laikā, ir šādas: akumulatora jauda, riepu spiediens, riepu protekotra dziļums, spuldžu intensitāte un vējstiklu slotiņas.

Ņemot vērā, ka pārbaudi veiks sertificēti autoinženieri – Latvijas Autoinženieru asociācijas biedri -, katram kampaņas dalībniekam tiks sniegti padomi drošas braukšanas apstākļu nodrošināšanai ziemā, kurus izstrādājuši Latvijas Autoinženieru asociācijas pārstāvji. Katrs akcijas apmeklētājs, pēc sava auto pārbaudes, saņems tehnisko anketu, kurā būs atzīmēti pārbaudes rezultāti, kas automašīnas tehnisko nepilnību gadījumā autovadītājam ļaus jau informētam doties uz autoservisu, lai trūkumus laikus novērstu un pienācīgi sagatavotos drošai braukšanai rudens un ziemas laika apstākļos. Sīkāka informācija par kampaņu, kā arī konkrētas pārbaudes vietas pieejama mājaslapā: www.parsteidzziemu.lv Pirmā kampaņas norises diena 21.oktobrī plkst.16:00 - 20:00 Rīgā pie veikaliem „Maxima XXX” Deglava ielā 67 un Saharova ielā 20a.

Kā rāda dati par 2015.gada kampaņu ‘Pārsteidz ziemu!”, no visiem pārbaudītajiem automobiļiem gandrīz pusei jeb 48% riepas bija ar atbilstošu protektora un spiediena līmeni. Priecē fakts, ka vairums no kampaņas laikā pārbaudītajām automašīnām jau bija aprīkotas ar ziemas riepām, kas apliecina autovadītāju apzinīgumu, negaidot pirmo sniegu vai salu, lai sāktu domāt par riepu nomaiņu. Attiecībā uz pārbaudīto automašīnu akumulatoru mērījumiem, 2015.gada pārbaudēs par darba kārtībā esošiem atzīti 65% pārbaudīto akumulatoru. Visiepriecinošākie dati minami par pārbaudīto lukturu gaismas intensitāti un lukturu augstuma regulējumu, kur 80% no pārbaudītajiem auto tie bija ideālā darba kārtībā, garantējot labu redzamību uz ceļa gada tumšākajā periodā un neradot risku apžilbināt citus autovadītājus. To pašu var attiecināt uz vējstiklu slotiņām – 70% no pārbaudītajām automašīnām vējstiklu slotiņas nodrošinās labu redzamību lietus un slapja sniega gadījumā.