Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Kā inovatīvās auto tehnoloģijas palīdz atpazīt nogurumu?

28.03.2018.

Pievienojoties cīņai pret nogurumu pie auto stūres Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) kampaņā “Apstājies, pirms atslēdzies!”, Domenikss vērš uzmanību, ka, pateicoties inovatīvajām tehnoloģijām un inteliģentās braukšanas asistences sistēmām, arī jaunākie automobiļi var palīdzēt izvairīties no kritiskām un bīstamām situācijām, tostarp brīdināt par autovadītāja nogurumu.

Mercedez-Benz automobiļu standarta aprīkojumā autovadītāja noguruma pakāpes kontroles sistēma (Attention Assist) ietilpst jau kopš 2009. gada. Uzmanības asistents darbojas kā transportlīdzekļa acis un ausis, kas autovadītāja braukšanas stilu nepārtraukti analizē 70 dažādos parametros. Brīdī, kad vadīšanas sistēmas sensors atpazīst raksturīgākās noguruma vai neuzmanības pazīmes, seko skaņas signāls un mērinstrumentu panelī parādās paziņojums ar aicinājumu apstāties,” skaidro Jānis Dambītis, Domenikss vieglo automobiļu projektu vadītājs.  

Analizējot autovadītāja nogurumu, sistēma seko līdzi stūres grozīšanai, brauciena ilgumam un ātruma maiņai, instrumentu paneļa pogu izmantošanas biežumam, mūzikas skaļuma maiņai u.c. raksturīgākajām pazīmēm, lai savlaicīgi brīdinātu. VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=A66zgJ4Oj8o

“Ir svarīgi atcerēties, ka sistēma ir tikai kā asistents, palīgs kritiskās situācijās. Neatkarīgi no tās esamības autovadītājam pašam ir jāspēj izvērtēt savu spēju vadīt transportlīdzekli, lai līdz šādām bīstamības situācijām nenonāktu,” uzsver Dambītis, atgādinot, ka neatkarīgi no autovadītāja vecuma pēc nepārtraukta brauciena, kas ilgāks par divām stundām, uzmanība un koncentrēšanās spējas krītas, īpaši, ja tas ir vēlā vakara stundā vai uz monotona ceļa.

CSDD kampaņa “Apstājies, pirms atslēdzies!” mērķis ir pievērst visas sabiedrības uzmanību neapzinātam riskam ceļu satiksmē nogurumam. Autovadītāja spēkos nav pretoties miegam. Ja esi pie auto stūres un tevi sāk pārņemt nogurums, neriskē! Atceries – miegu neaizstās nekas! Ar kampaņas materiāliem iespējams iepazīties CSDD mājaslapā https://www.csdd.lv/socialas-kampanas/kampana-apstajies-pirms-atsledzies

Mūsdienu tehnoloģiju straujā attīstība sniedz plašu iespēju klāstu, lai braucienu padarītu drošu un ērtu. Attention Assist ir tikai viena no sistēmām inteliģento vadītāja asistences sistēmu kopumā. Lai spētu precīzi atpazīt visdažādākās situācijas, braukšanas scenārijus un vides, Mercedes-Benz automobiļi tiek aprīkoti ar modernākajām stereo kamerām, ultraskaņas sensoriem, kā arī ar tuvo, tālo un multi-diapazona radariem.

Iepazīsties ar citām Mercedes-Benz viedajām palīgsistēmām:

  • Cross Wind Assist asistents, kas palīdz saglabāt automobiļa taisnvirziena kustību brāzmaina sānu vēja gadījumā.
  • Active Brake Assist brīdina autovadītāju par nepietiekamu distanci starp priekšā stāvošu/kustībā esošu transportlīdzekli vai gājēju, kurš šķērso brauktuvi. Ja vadītājs nereaģē, sistēma ieslēdz autonomo bremzēšanu.
  • Pre Safe Plus pasažieru aizsardzības sistēma, kas bīstamās situācijās veic preventīvus pasākumus, kā arī brīdina citus satiksmes dalībniekus.
  • Pre Safe Sound tieši pirms negadījuma raida īpašu skaņas signālu, kas pasargā pasažieru bungādiņas no skaļā trokšņa sadursmes laikā.
  • Energizing Comfort Control sistēma, kas uzlabo braucēju garastāvokli, uzmundrina un rada automašīnā īpašu gaisotni ar skaņas un gaismas sistēmu, muguras masāžas un jonizēta gaisa palīdzību.

Ceļu satiksmes drošības kampaņu “Apstājies, pirms atslēdzies!” organizē CSDD, to atbalsta apdrošināšanas sabiedrība ERGO un Latvijā lielākais degvielas mazumtirdzniecības uzņēmums “Circle K”, sadarbības partneris – SIA “Domenikss”. Kampaņa tiek finansēta no OCTA līdzekļiem. 

Papildu informācija:
Dace Lūse
SIA Domenikss
Mārketinga projektu vadītāja
Tālr. +371 296 47 199
E-pasts: dace.luse@domenikss.lv