Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Kā e.CSDD noņemt un atjaunot uzskaitē Latvijā reģistrētu transportlīdzekli?

02.03.2021.

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) piedāvā klientiem iespēju e.CSDD noņemt no uzskaites Latvijā reģistrētu transportlīdzekli. Tāpat ir iespējams to atjaunot uzskaitē, izmantojot e-pakalpojumus. Turklāt no šī gada uzskaitē var atjaunot arī tādu automobili vai mazizmēra kuģošanas līdzekli, kuram īpašnieks un turētājs ir dažādas personas.
Iepriekš e-pakalpojumos bija iespējams atjaunot uzskaitē tādu transportlīdzekli, kuram kā īpašnieks un turētājs bija reģistrēta viena persona.

Lai atjaunotu uzskaitē transportlīdzekli, kuram īpašnieks un turētājs ir dažādas personas, e.CSDD veicamas šādas darbības:

  • transportlīdzekļa īpašnieks nosūta pieteikumu turētājam par transportlīdzekļa atjaunošanu uzskaitē;
  • turētājs 5 dienu laikā pieteikumu apstiprina un veic ar pakalpojumu saistītus maksājumus. Pēc šīs darbības transportlīdzeklis tiek atjaunots uzskaitē un ar to atļauts piedalīties ceļu satiksmē.

Atgādinām, ka ceļu satiksmē drīkst piedalīties tikai ar tādu transportlīdzekli, kuram ir derīga tehniskā apskate un OCTA

Svarīgi!

Ja 5 dienu laikā turētājs pieteikumu neapstiprinās, transportlīdzeklis uzskaitē netiks atjaunots un pieteikums tiks dzēsts.

Vairāk informācijas par pakalpojumu video pamācībā