Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Jau septīto gadu visā Latvijā bezmaksas pārbaudīs auto gatavību braukšanai ziemā

No 8. līdz 21.oktobrim Drošas Braukšanas Skola (DBS) sadarbībā ar uzņēmumu Circle K Latvia, Ceļu Satiksmes drošības direkciju un riepu ražotāju Bridgestone desmit Latvijas pilsētās organizēs Servisa dienas – tajās bez maksas varēs pārbaudīt sava auto tehnisko stāvokli, lai pārliecinātos par tā gatavību braukšanai ziemas apstākļos.

DBS speciālisti pārbaudīs riepu stāvokli – protektora atlikumu un veiks spiediena korekciju, kā arī veiks pētījumu par riepu vecumu. Tāpat tiks pārbaudīti auto lukturi un vadītāji saņems ieteikumus. Speciālisti novērtēs arī akumulatora un ģeneratora stāvokli, kā arī sniegs konsultācijas un atbildēs uz jautājumiem par auto apkopi un diagnostiku.

Šajā gadā DBS akcijā iesaistīsies arī uzņēmums Getz Nordic, kurš ar pārstāvēto zīmolu Trico (vējstiklu slotiņas) vēlas akcentēt šķietami sīku detaļu nozīmību drošas braukšanas nodrošināšanā. Akcijas laikā ikviena apmeklētāja automašīnai tiks pārbaudītas arī vējstiklu slotiņas, jo tās tiešā veidā ietekmē drošību, gādājot par kvalitatīvu redzamību un braukšanas komfortu.

DBS direktors Jānis Vanks uzsver: “Sākas tumšā laikapstākļu sezona, drīz būs ziema. Transportlīdzekļu sistēmu pārbaude ir būtiska ne tikai pašu braucēju, bet arī pārējo satiksmes dalībnieku drošībai. Ja, piemēram, būs nepareizs lukturu regulējums, tiks apžilbināti pretimbraucēji vai netiks pamanīti gājēji. Tāpat ļoti svarīgi ir sekot līdzi riepu stāvoklim un bremzēšanas iekārtām, tādēļ auto diagnostika ir visu satiksmes dalībnieku drošībai.”

“Pērn tika pārbaudīti gandrīz 600 automobiļi, vairāk nekā pusei atklājot dažāda līmeņa nepilnības, par ko daudzi vadītāji pat nenojauta,” norāda J. Vanks. Visbiežāk sastopamās problēmas vai nepilnības ir nepareizs lukturu regulējums.

Servisa dienas notiks Liepājā, Ventspilī, Talsos, Saldū, Jelgavā, Valmierā, Jēkabpilī, Daugavpilī, Rēzeknē un Rīgā. Katrā pilsētā kvalificētus auto speciālistus varēs satikt Circle K DUS un pilsētas CSDD – katrā atrašanās vietā pārbaudes būs atšķirīgas. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama, taču jāņem vērā speciālistu darbības laiks – no plkst. 11.00 līdz 18.00.

 

Automašīnu bezmaksas pārbaudes notiks:

DATUMS PILSĒTA CIRCLE K DUS CSDD
8.10. Liepāja Liepāja 1, Esperanto iela 2/8 Liepājas nodaļā Brīvības ielā 148
9.10. Talsi „Jaunratnieki”, Jaunzemes, Ģibuļu pagasts Talsu nodaļā F. Blumbaha ielā 11
10.10.

Ventspils

Rūpniecības iela 4

Ventspils nodaļā Ganību ielā 154a

11.10. Saldus Saldus apvedceļš 11 Saldus nodaļā Saldus apvedceļš 10
12.10. Jelgava Jelgava 1, Brīvības bulv.1 Jelgavas nodaļā, Satiksmes ielā 2a
15.10. Jēkabpils Rīgas iela 218G Jēkabpils nodaļā Ā.Elksnes ielā 2
16.10. Rēzekne Atbrīvošanas aleja 143b Rēzeknes nodaļā Jupatovkas ielā 1a
17.10. Daugavpils Daugavpils 1, Ventspils iela 28 Daugavpils nodaļā Kraujas ielā 3
18.10. Valmiera Valmiera 2, Ausekļa iela 26 Valmieras nodaļā E.Lācera ielā 3
19.10. Rīga Ulmanis 1, Ulmaņa gatve 110 Rīgas nodaļā Antenas iela 2