Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Jau rīt Rīgā notiks Latvijas fināls jeb Ikgadējo CSDD jauno velosipēdistu sacensību otrā kārta

Pēc uzvaras reģionos 32 komandas ar Latvijas jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem piedalīsies sacensību otrajā kārtā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, Rīgā 1.jūnijā, no plkst. 11.00.

Šajā gadā CSDD jauno velosipēdistu sacensību pirmajā kārtā noskaidroti uzvarētāji 32 atlases posmos dažādās Latvijas pilsētās un novados. Kopā piedalījās ap 2000 bērnu, kuri bija gan apvienojušies komandās pa četri (divas meitenes un divi zēni), gan startēja individuāli. Savukārt priekšsacīkstēs tika pārspēts dalībnieku skaita rekords – sacensībās Ogrē piedalījās 41 komanda. Pirmo vietu ieguva “Ašie braucēji” no Ikšķiles vidusskolas, kas automātiski kvalificējās Latvijas finālam. Savukārt vislielāko punktu skaitu (530 punkti) starp visām komandām ieguva Baložu vidusskolas komanda “Baložu vidusskola 1”, tādējādi nodrošinot sev pirmo vietu Rīgas apriņķa un pilsētas sacensību grupā.

Par “Jauno ceļu satiksmes dalībnieku forumu”

CSDD katru gadu ar īpašām sacensībām jaunajiem velosipēdistiem veicina drošību uz ceļiem. Katrs, kurš ir piedalījies un ieguvis jaunas zināšanas un prasmes, pēc tam var justies daudz pārliecinošāk un drošāk uz ceļiem gan pilsētās, gan ārpus tām. „Jauno satiksmes dalībnieku forumu”, lai uzlabotu skolēnu zināšanas un prasmes ceļu satiksmes drošībā, CSDD rīko jau 23. gadu.

Kas var piedalīties

Lai kļūtu par sacensību dalībniekiem, skolēniem jābūt dzimušiem laikā no 2004. līdz 2006. gadam (ieskaitot), jāizveido četru cilvēku (divas meitenes un divi zēni) komanda, kā arī jāizdomā komandas nosaukums un, protams, jāpiesakās. Komandas dalībai sacensībās jābūt saskaņotai ar skolotāju vai citu pieaugušo un katru komandu uz sacensībām jāpavada vienam vai diviem pieaugušajiem (skolotājiem vai vecākiem).

Kas dalībniekiem jāzina un jāmāk

Sacensību dalībniekiem būs jāatbild uz jautājumiem par ceļu satiksmes noteikumiem un satiksmes drošību, jāprot sniegt pirmā medicīniskā palīdzība, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic praktiskā braukšana. Sacensībās var tikt piedāvāti papildus uzdevumi, ar kuriem dalībnieki uzzina tikai sacensību laikā.

Sacensību norise

Sacensības notiek trijās kārtās. Pirmā kārta notika Latvijas reģionos no 12. aprīļa līdz 27. maijam. Sākot ar Zemgales pilsētu Dobeli, bet noslēgumā jaunie velosipēdisti sacentās Latgalē, Krāslavā. Otrā kārta jeb Latvijas fināls notiek no 1. jūnija līdz 2. jūnijam. Tajās piedalīsies komandas, kuras būs ieguvušas augstāko novērtējumu sava reģiona jeb pirmās kārtas sacensībās. Trešā kārta - Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības – notiks Čehijā no 15. septembra līdz 18. septembrim un piedalīsies Latvijas fināla uzvarētājkomanda.

Organizatori

Jauno satiksmes dalībnieku forumu organizē CSDD, sadarbojoties ar Valsts izglītības satura centru un Latvijas Automoto biedrību (LAMB). Sacensības tiek finansētas no OCTA, ko apdrošināšanas sabiedrības ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai ieskaita biedrības "Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs" kontā. Sacensību īpašie atbalstītāji šogad ir If Apdrošināšana un AS Tukuma piens.

Sacensību nolikums: http://ejuz.lv/nolikums2016

Papildu informācijai:

Normunds Bērzs

Tālrunis: +371 2 9254399

E-pasts: normunds.berzs@gmail.com

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67025730

E-pasts: office@csdd.gov.lv  

Mājas lapa: www.csdd.lv

Twitter: @csdd_lv