Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Izmaiņas ārvalstīs reģistrēta M1 un N1 kategorijas transportlīdzekļa izmantošanai Latvijā (papildināts)

 

 

No 2017.gada 1.janvāra persona, kuras deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā, Latvijas teritorijā ārvalstī reģistrētu M1* vai N1** kategorijas transportlīdzekli vadīt drīkst, ja ir samaksāts ārvalstī reģistrēta transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis. Tas nozīmē, ka no 01.01.2017. nav spēkā visas iepriekš piešķirtās atļaujas dalībai ceļu satiksmē ar ārvalstī pastāvīgi reģistrētu vieglo automobili!

Šī kārtība attiecas gan uz ārvalstī pastāvīgi reģistrētu transportlīdzekļu vadīšanu, gan arī uz tādu transportlīdzekļu vadīšanu, kas ārvalstī reģistrēti uz laiku vai saņēmuši tranzīta numura zīmes. Jāpievērš uzmanība, ka kārtība tiek attiecināta arī uz ārvalstī reģistrētiem nomā ņemtiem transportlīdzekļiem, kā arī transportlīdzekļiem, kuri piedalās ceļu satiksmē, līdz to reģistrācijai Latvijā, ja tos vada persona, kuras deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā.

To paredz grozījumi Ceļu satiksmes likumā un Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā.

Šim nodoklim ir noteiktas šādas likmes:
1) par dienu – 10 euro;
2) par mēnesi (30 dienas) – 250 euro;
3) par sešiem mēnešiem (185 dienas) – 600 euro;
4) par gadu– 1000 euro.

Nodokļa samaksu var veikt:
- ar bankas norēķinu karti, izmantojot elektronisko norēķinu sistēmu e-CSDD 
https://e.csdd.lv/arvtlizmnod/  (pakalpojumu varē izmantot arī personas, kuras nav reģistrētas CSDD e-pakalpojumu izmantošanai).;
- CSDD nodaļās skaidrā naudā vai ar bankas norēķinu karti. 

Maksājumā ir jānorāda transportlīdzekļa vadītājs, kas vadīs transportlīdzekli.

CSDD nodrošina tikai nodokļa iekasēšanu, bet neveic tā samaksas kontroli un atmaksāšanu.

Lēmumu par nodokļa vai tā daļas atmaksāšanu pieņem Valsts ieņēmumu dienests.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu,, ja nodokļa samaksa nav veikta, transportlīdzekļa vadītājam var tik piemērots naudas sods 150 līdz 400 eiro apmērā.

Informējam, ka ārvalstī reģistrētu transportlīdzekli ir iespējams reģistrēt Latvijā gan pastāvīgi, gan uz laiku. Reģistrējot transportlīdzekli Latvijā uz laiku, ārvalsts reģistrācijas dokumentus un numura zīmes uzglabā CSDD un tos atdod iesniedzējam, kad transportlīdzekli noņem no uzskaites izvešanai no Latvijas. Sīkāku informāciju skatīt CSDD mājas lapas sadaļā “Transportlīdzekļa reģistrācija uz laiku”. Ja transportlīdzekli reģistrē Latvijā, tiek piemērota cita transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa likme. *M1 kategorija - mehāniskie transportlīdzekļi, kas projektēti un būvēti galvenokārt cilvēku un viņu bagāžas pārvadāšanai un kuros papildus transportlīdzekļa vadītāja sēdvietai ir ne vairāk kā astoņas sēdvietas.
**N1 kategorija - mehāniskie transportlīdzekļi, kas projektēti un būvēti galvenokārt kravu pārvadāšanai un kuru maksimālā masa nepārsniedz 3,5 tonnas 

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa
Diennakts uzziņu tālr.: 67025777
Mājaslapa: www.csdd.lv
Twitter: @csdd_lv