Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Gvido Kajona foto izstāde Rīgas Motormuzejā

Pirmdien, 24. oktobrī plkst. 17.00 CSDD Rīgas Motormuzejā notiks foto mākslinieka Gvido Kajona izstādes „TĒMA 011” atklāšana. Izstādē būs skatāmas G.Kajona melnbaltās fotogrāfijas, kas tapušas Padomju Latvijas laikā un ir satīrisks sociālistiskās vides raksturojums.

Tēma 011 ir gan atsauce uz domubiedru grupu – fotomīļu apvienību 80. gados, kurā bija tieši 11 biedri, gan stāsts par pilsētu. Ielas, mājas un pagalmi, kas tik pazīstami, ir tomēr katru dienu citi. Cilvēki pilsētas ikdienā un viņu atstātās pēdas. Sociālisma laikam raksturīgie simboli, ideoloģiski uzraksti uz demonstrāciju plakātiem un tie, kas ievilkti putekļainās logu rūtīs.

Izstāde ir subjektīva dokumentālista – Givdo Kajona, liecība par laiku, kas fiksēta attēlā, ar labestīgu smaidu un nedaudz ironiski palūkojoties uz ikdienišķo un ieraugot citu nepamanīto. Bildes, vienlaikus, ir dokumenti un māksla.

Foto mākslinieks Gvido Kajons fotogrāfijā sevi pieteica 20.gs. 70. gados. Gvido fotogrāfiju nav studējis akadēmiskā ceļā, bet tā viņu aizrauj jau kopš agras bērnības. Viņš jau kopš 1979. gada piedalās grupas fotogrāfiju izstādēs un veido savas personālizstādes gan Latvijā, gan ārvalstīs. 20. gadsimta 90. gados strādājis kā žurnāla “Liesma” fotogrāfs, un arī tagad ir viens no pieprasītākajiem preses izdevumu fotogrāfiem.

Izstādes atklāšana notiks pirmdien, 24. oktobrī plkst. 17.00. Izstāde apskatāma Rīgas Motormuzeja izstāžu zālē, iegādājoties muzeja ieejas biļeti. Vairāk informāciju par muzeja cenām un darba laiku var atrast www.motormuzejs.lv


Papildu informācija:
info@motormuzejs.lv
+371 67025888
www.motormuzejs.lv