Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros atgādina skolēniem par satiksmes drošības noteikumiem

Lai atgādinātu skolēniem par ceļa satiksmes drošību, Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros Liepājas dome sadarbībā ar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldi un Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) atgādina par iespēju skolēniem iegūt velosipēdista apliecību, kā arī aicina apmeklēt “Drošības klasi”.

Lai apmeklētu Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes “Drošības klasi”, lūgums iepriekš sazināties pa tālruni: 63404508 vai 26079215, lai vienotos par piemērotāko laiku. Mācību klase ir aprīkota ar jaunākajām tehnoloģijām – interaktīvo tāfeli, projektoru, mobilajiem luksoforiem un ceļa zīmēm. Grīda ir klāta ar speciāli zīmētu ielas fragmentu ar krustojumiem un gājēju pārejām, kas pietuvināta situācijai reālajā dzīvē uz ielas un sniedz iespēju arī izspēlēt dažādas situācijas un spēles.

Klases inventāra sarakstā iekļauts arī: autosēdeklītis, velosipēds, skrejritenis, velo ķiveres, atstarotāji, atstarojošās vestes, puzles un spēles par drošību.

Savukārt CSDD atgādina, ka velosipēdista apliecību var iegūt no 10 gadu vecuma, nokārtojot ceļu satiksmes noteikumu un satiksmes drošības eksāmenu (testu). Ja ir jau iegūta kāda no transportlīdzekļa vadītāja kategorijām, drīkst vadīt arī velosipēdu. Lai iegūtu vadītāja apliecību, veiksmīgi jānokārto datorizēts teorijas eksāmens.

Eksāmenā ir 10 jautājumi un tie jāatbild 10 minūšu laikā. Eksāmens ir nokārtots, ja pareizi atbildēts uz vismaz astoņiem jautājumiem. Skolas var pieteikt izbraukuma eksāmenu mājas lapā www.berniem.csdd.lv. Pēc pieteikuma reģistrācijas ar kontaktpersonu sazināsies attiecīgās nodaļas darbinieks, lai saskaņotu paredzamā eksāmena laiku.

Eiropas Mobilitātes nedēļas pasākumus koordinē Liepājas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalība daļa. Papildu informācijai zvanīt pa tālruni: 63404747.

Eiropas Mobilitātes nedēļas aktivitātes tiek organizētas, lai popularizētu ilgtspējīgu mobilitāti, demonstrējot, cik daudz pozitīvu aspektu ir alternatīvajiem transporta līdzekļiem, kā arī mudinot iedzīvotājus izvēlēties alternatīvus transporta līdzekļus ikdienā. Eiropas Mobilitātes nedēļa tiek atzīmēta kopš 2002. gada.


Informāciju sagatavoja:
Liepājas pašvaldības administrācijas
Sabiedrības līdzdalības un veselības veicināšanas nodaļas vadītāja Zane Ģirne
E-pasts: zane.girne@dome.liepaja.lv
www.liepaja.lv