Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

CSDD un ERGO rīkotās bezmaksas drošas braukšanas apmācības Biķerniekos turpinās

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD)  sadarbībā ar apdrošināšanas sabiedrību ERGO novembrī turpina bezmaksas drošas braukšanas apmācības Biķernieku trasē, kampaņas “Pierādi sevi citur, nevis uz ceļa!” ietvaros. 

Oktobrī kampaņas “Pierādi sevi citur, nevis uz ceļa!” ietvaros CSDD Biķernieku trasē tika uzsāktas bezmaksas drošas braukšanas apmācības. CSDD un apdrošināšanas sabiedrība ERGO vairāk nekā 350 interesentiem piedāvā gan praktiskās, gan teorētiskās braukšanas apmācības, kuru laikā autovadītāji var pārliecināties par savām zināšanām un braukšanas prasmēm kā trasē, izbraucot figūras, tā arī kartodroma līkumos, braucot uz laiku.  Katru dienu kartodroma trasē tiek fiksēts ātrākais braucējs, kurš tiks aicināts uz finālu novembra sākumā. Ātrākajam braucējam tiks īsta autobraucēja ķivere no ERGO.

Uzsākot apmācības, kartodroma trasi izmēģināja autosportisti Reinis Nitišs un Jānis Baumanis. Viņi uzsvēra, ka ikdienas ceļu satiksmē mīl braukt mierīgi, ievērojot satiksmes noteikumus un iekļaujoties auto plūsma. “Mums nav sevi jāpierāda uz ceļa, sacenšoties ar citiem šoferiem. Mēs sevi apliecinām rallijkrosā,” saka Jānis un Reinis.

Policijai ikdienā strādājot uz ceļa, regulāri nākas fiksēt agresīvas braukšanas gadījumus. Kampaņas laikā, nedēļā no 10.-16.oktobrim, ceļu policija fiksējusi 34 agresīvos braucējus. “Intensīvāka darba rezultātā mēs redzam, ka arī pārkāpumu skaits ir lielāks. Lai ar šo cīnītos, Valsts policija nākamgad ceļu satiksmē plāno iesaistīt vēl 40 netrafarētās policijas automašīnas. Līdz ar šo automašīnu dalību ceļu satiksmē, būs lielāka iespēja konstatēt latentos pārkāpumus, tostarp arī agresīvu braukšanu,” atzīst Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšnieka vietnieks Andris Locs. “Transportlīdzekļu vadītāji, pamanot trafarēto policijas automašīnu, parasti ievēro ceļu satiksmes noteikumus. Tomēr braucot plūsmā netrafarētās automašīnas nevar uzreiz pamanīt, tāpēc vadītāji dažkārt atļaujas pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus, ar domu, ka viņus nepieķers,” piebilst Andris Locs.

“Piedaloties ceļu satiksmē, ir jābūt atbildīgam. Tāpēc ERGO labprāt sniedz šo iespēju bez maksas apmeklēt drošas braukšanas apmācības. Pat autovadītājiem ar daudzu gadu stāžu tas var būt noderīgi, lai atsvaidzinātu, iespējams, nedaudz piemirstus drošas braukšanas pamatprincipus. Analizējot ERGO datus par negadījumiem, redzam, ka pieredzējušāki autovadītāji vecumā no 40 līdz 50 gadiem negadījumus izraisa retāk. Savukārt tipisks agresīvais autovadītājs, kas biežāk nekā citi izraisa avārijas, ir jaunietis līdz 24 gadu vecumam, pilsētnieks bez ievērojama autovadīšanas stāža ar jaudīgu automašīnu. Tāpēc īpaši aicinu jauniešus izmantot šo drošas braukšanas apmācību iespēju, lai gan nav šaubu, ka tās var būt noderīgas ikvienam no mums," tā Deniss Sazonovs, ERGO valdes loceklis Baltijas valstīs.

Kampaņas “Pierādi sevi citur, nevis uz ceļa!” mērķis ir agresīviem autovadītājiem piedāvāt alternatīvu. Proti, viņi tiek aicināti pierādīt sevi sportā, trasē, virtuvē, darbā vai citur, nevis uz ceļa. CSDD uzsver: “Viens agresīvs autovadītājs ar savu haotisko un saraustīto braukšanas stilu ir būtisks “bieds” kopējai satiksmes drošībai!”

CSDD piedāvātie apmācību laiki novembrī:

  • otrdien, 1.novembrī, plkst.10:00 , plkst.13:00 un plkst. 15:00;
  • trešdien, 2.novembrī, plkst.10:00 , plkst.13:00 un plkst. 15:30;

Apmācību ilgums: 2,5 stundas.

Pieteikšanās pa tālruni 25714991 (darba dienās no plkst.9:00-17:00).  

Apmācību nosacījumi: nodarbībā drīkst piedalīties jebkurš autovadītājs ar savu transportlīdzekli, kas aprīkots ar laika apstākļiem atbilstošām riepām un kam ir derīga tehniskā apskate, kā arī obligātā civiltiesiskā apdrošināšana. Apmācību laikā transportlīdzeklī drīkstēs atrasties tikai tā vadītājs. Vēlams uz nodarbību ierasties ērtos, braukšanai atbilstošos apavos un siltā apģērbā. Braucot trasē autovadītājam būs jālieto ķivere, ko izsniegs CSDD.

Pieteikto dalībnieku reģistrācija notiks pie BKSB biroja, S.Eizenšteina ielā 2.

Svarīgi! Gadījumā, ja kāds autovadītājs netiek uz iepriekš pieteiktu drošas braukšanas nodarbību, lūgums sniegt informāciju zvanot uz iepriekš norādīto tālruni, lai operatīvi varētu piedāvāt vietu citiem  potenciālajiem dalībniekiem.

Visa informācija par drošas braukšanas apmācībām tiks sniegta www.bksb.lv un www.csdd.lv , kā arī sociālajos tīklos: @TraseBikernieki vai https://www.facebook.com/BikerniekuTrase.

 

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa
Tālrunis: 67025777
Mājas lapa: www.csdd.lv
Twitter: @csdd_lv
E-pasts: pr@csdd.gov.lv