Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

CSDD turpina sniegt pakalpojumus pilnā apmērā un aicina izmantot attālinātā e-pakalpojuma iespējas

21.10.2021.

2021.gada 20.oktobrī tika pieņemti  un stājās spēkā grozījumi Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” (turpmāk-Grozījumi). Saskaņā ar Grozījumu 5.49.15.3. apakšpunktu publisko pakalpojuma sniegšana klātienē (izņemot valsts valodas prasmes pārbaudi), ja klātienes kontakts pakalpojuma saņemšanas laikā pārsniedz 15 minūtes, ir pieļaujams tikai objektīvas neatliekamības gadījumā, ja to nav iespējams sniegt attālināti vai pakalpojuma sniegšana attālināti rada risku cilvēka pamattiesību nodrošināšanai vai sabiedrības drošībai un pakalpojuma sniedzējam ir vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts.

Ievērojot minēto, un ņemot vērā, ka tādus VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”   sniegtos publiskos pakalpojumus, kā transportlīdzekļa vadīšanas un teorētiskais eksāmens, transportlīdzekļu reģistrācija, kā arī transportlīdzekļu valsts tehniskā apskate nav iespējams organizēt attālināti, VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” iepriekš minētos pakalpojumus turpinās sniegt klātienē arī pēc 2021.gada 20.oktobra.

Saskaņā ar Grozījumu 5.49. apakšpunktu no 2021. gada 21. oktobra līdz 14. novembrim netiek piemērots šā rīkojuma 5.33. apakšpunkts, kas paredzēja interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu apguves kārtību. Grozījumu 5.49.33.apakšpunkts paredz nosacījumu pārtraukt mācību procesa norisi klātienē un nodrošināt mācības attālināti.

Ievērojot minēto, laika posmā no 2021. gada 21.oktobra līdz 2021.gada 14.novembrim  interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu apguve, tostarp praktiskās braukšanas apmācības topošajiem autovadītājiem autoskolās klātienē nav atļautas, bet teorētiskā apmācība var tikt organizēta attālināti.

Vienlaikus CSDD aicina klientus izmantot attālinātā e-pakalpojuma iespējas, ko nodrošina e-vides platforma “e.csdd”. Tajā ir pieejama lielākā daļa ar transportlīdzekļu reģistrāciju saistītie pakalpojumi, kā arī iespēja pieteikties tehniskajai apskatei, veikt maksājumus utt.

Video par “e.CSDD” priekšrocībām apskatāms ŠEIT.

Pakalpojumu saņemšanai vēlams pieteikties “e.csdd” vai pa tālruni 67025777. Klientu apkalpošanas centru un tehniskās apskates staciju kontaktinformācija un regulārie darba laiki pieejami ŠEIT.

Klientu servisa kvalitāte ir CSDD prioritāte un e-pakalpojumu klāsts arvien tiek papildināts. Visās darbības jomās klientiem pakalpojumi pieejami vai to saņemšanas uzsākšana iespējama tiešsaistē. Izmantotākie CSDD e-pakalpojumi:

  • kvalifikācijas jomā:pieteikšanās un maksājumu veikšana par teorētiskajiem un braukšanas eksāmeniem, par vadītāja dokumentu saņemšanu un to maiņu;
  • reģistrācijas jomā:transportlīdzekļa īpašnieka maiņas noformēšana, reģistrācijas apliecības saņemšanas pieteikšana pa pastu īpašnieka maiņas vai apliecības nozaudēšanas gadījumos, spēkratu noņemšana no uzskaites atsavināšanai un pēc tam to atjaunošana uzskaitē;
  • tehniskās apskates jomā:pieteikšanās transportlīdzekļa apskatei konkrētā laikā un stacijā, kā arī maksājumu veikšana. 

Lai CSDD klienti varētu saņemt pakalpojumus klātienē, atbilstoši valdības noteiktajai kārtībai, ir jāievēro epidemioloģiskās drošības prasības. Tāpat CSDD atgādina, ka uz tehnisko apskati jādodas vienatnē. Lai apskate noritētu raitāk, jāsagatavo auto: jāatver logi, jāsasprādzē drošības jostas, bet klientam, pēc spēkrata nodošanas apskates inspektoram, obligāti jāievēro turpmāki apskates inspektora sniegti norādījumi.

Raitākai, ērtākai un #Covid–drošākai pakalpojumu saņemšanai CSDD aicina izmantot e-pakalpojumus, bet klientu apkalpošanas centrus apmeklēt, ja pakalpojumu nevar saņemt attālināti. Rūpējoties par apmeklētājiem un darbiniekiem, CSDD aicina stingri ievērot valstī noteiktās drošības prasības.

 

CSDD e-pakalpojumi: raiti, ērti un #Covid–droši.