Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

CSDD saņem sertifikātu par energopārvaldības sistēmas ieviešanu

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) kā viens no pirmajiem valsts uzņēmumiem saņem sertifikātu par energopārvaldības sistēmas ieviešanu, atbilstoši standartam LVS EN ISO 50001:2012. Tas apliecina, ka CSDD ir  uzņēmums, kas orientēts uz energoefektivitātes procesu nepārtrauktu uzlabošanu, energoefektivitātes mērķu sasniegšanu un finansiālo ieguvumu radīšanu. 

CSDD nodaļās un klientu apkalpošanas centros ir ieviestas modernas tehnoloģijas, kas ļauj samazināt elektroenerģijas, siltumenerģijas patēriņus un gaisa padevi.

Piemēram, šī gada sākumā darbu uzsāka CSDD Klientu apkalpošanas centrs Rīgā, S.Eizenšteina ielā 6. Šo ēku raksturo augsti, B klasei atbilstoši energoefektivitātes rādītāji, ko izdevies panākt, definējot īpašas prasības ēkas norobežojošām konstrukcijām. Papildus tam ēka ir aprīkota ar augsta līmeņa inženiertīklu automatizācijas vadības sistēmu (BMS), kas pilnībā kontrolē inženiertīklu darbību, t.i.  apgaismojuma, apkures, gaisa apmaiņas un dzesēšanas sistēmu darbību. Enerģiju taupoši risinājumi īstenoti būves eksterjerā:  apzaļumota metāla režģa konstrukcija ēkas DR fasādē un stiklota dubultās fasādes čaula - ZA pusē.  Augsto energoefektivitātes rādītāju dēļ jaunais Klientu apkalpošanas centrs  ir saņēmusi apbalvojumu "Gada labākā būve Latvijā 2015" nominācijā "Sabiedriskā jaunbūve".

Energopārvaldības sistēmas sertifikācijas procesā, uzņēmums tika auditēts, veicot ēku apsekošanu un pārbaudot dokumentācijas atbilstību standarta prasībām.. Minēto pakalpojumu veica  SIA „Latvijas rūpnieku tehniskās drošības ekspertu apvienība” TUV Rheinland grupa.

Līdz ar energopārvaldības sistēmas ieviešanu, CSDD ir apņēmies arī turpmāk ieviest ēkās energoefektīvus risinājumus, kas ilgtermiņā būtiski samazinās kopējo CSDD enerģijas patēriņu.

Par ISO 50001:2011

ISO 50001:2011 ir starptautisks Energopārvaldības sistēmas standarts, kas nodrošina organizācijas ar pamatnostādnēm racionālai un efektīvai enerģijas izmantošanai. Standartā ir aprakstītas energopolitikas ieviešanas prasības organizācijai, vienlaikus definējot mērķus un ieviešanas plānu. Standarts ir viegli integrējams esošajās pārvaldības sistēmās (ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001). Standarts lietojams jebkurai organizācijai neatkarīgi no tās lieluma vai darbības jomas.