Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

CSDD piedāvā jaunu e-pakalpojumu - “Izvēlies numuru”

1.02.2021

Lai padarītu transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numuru zīmju piešķiršanu  pieejamāku un caurspīdīgāku, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD)  no 2021. gada 1. februāra piedāvā jaunu e-pakalpojumu: “Izvēlies numuru e.CSDD”.

Pakalpojums klientiem tiks atvērts 1. februārī no plkst. 15.00.

Lai izvēlētos un pieteiktu numuru:

  • autorizējies e.CSDD;
  • norādi savā īpašumā, turējumā vai valdījumā esošu transportlīdzekli.

Numuru var izvēlēties Latvijā reģistrētam vai arī Latvijā nereģistrētam transportlīdzeklim, kas iepriekš ir uzrādīts agregātu numuru salīdzināšanā:

  • izvēlies numuru (no nākamās numuru sērijas numuriem);
  • norādi CSDD klientu apkalpošanas centru (KAC), kur tiks saņemtas numura zīmes.

Rīgas KAC numura zīmes varēs saņemt divu stundu laikā pēc iesnieguma saņemšanas par numura zīmes maiņu vai pirmreizējo saņemšanu. Reģionos numura zīmes izgatavos un nogādās trīs darba dienu laikā pēc numura pasūtīšanas:

  • veic maksājumu par numura zīmju izgatavošanu;
  • saņem e-pastā apliecinājumu par pasūtījuma veikšanu.

Pieteiktais numurs transportlīdzeklim norādītajā KAC jāreģistrē desmit dienu laikā, papildus veicot maksājumu par numura izvēli un reģistrāciju. 

Šāda izvēles numura zīmju saņemšanas kārtība ir atrunāta Ministru kabineta pieņemtajos noteikumu grozījumos Nr.1080 “Transportlīdzekļu reģistrācijas noteikumi” https://likumi.lv/ta/id/222145-transportlidzeklu-registracijas-noteikum.

Tāpat valdības apstiprinātajos grozījumos saglabāti līdzšinējie ierobežojumi numura zīmju izsniegšanas kārtībā. Proti, lai nepieļautu liela skaita augsti pieprasītu numura zīmju nonākšanu vienu un to pašu personu rīcībā, noteikts ierobežojums šādu numura zīmju pasūtīšanu atļaut vienu reizi gadā katram personas īpašumā, turējumā vai valdījumā esošam transportlīdzeklim.