Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

CSDD: neraugoties uz privātīpašnieku pretdarbību, pēdējo gados Biķernieku trasei bijusi sevišķi strauja attīstība

Nacionālā Biķernieku kompleksā sporta bāze (BKSB) ir visai sabiedrībai nozīmīgs sporta un atpūtas komplekss, kuru uzticēts pārvaldīt Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD). Diemžēl daļa no trases atrodas uz privātīpašnieku zemes. Jau pārņemot šo trasi apsaimniekošanā, visu laiku ir bijusi vērojama privātīpašnieku pretdarbība trases attīstībai.  Īpašnieki nav slēpuši neapmierinātību, ka trase tika nodota CSDD. Viņu mērķis bija novest trasi līdz bankrotam un iegūt trases zemi savā īpašumā. Pārņemot trasi, viņu nodomi tika izjaukti, pasargājot trasi no bankrota.

No tā brīža arī sākās pretdarbība no īpašnieku puses. Īpašnieki pretojās jebkurai attīstībai. Viņi vēlas pārdot zemi par neadekvāti augstu cenu. Līdz ar to arī minētā vēstule mums nav bijusi pārsteigums.

Neskatoties uz to, pēdējos gados trasei ir bijusi sevišķi strauja attīstība. BKSB izveidota pasaules labākā rallijkrosa trase, darbojas kartinga trase, spīdveja stadions, trenējas jaunie velosipēdisti un spīdveja braucēji. Starptautiskā automobiļu federācija (FIA) Rīgas Pasaules rallijkrosa čempionāta posmu divus gadus pēc kārtas ir atzinusi par labāko pasaulē. Pēdējos gados BKSB ir notikušas daudzas nozīmīgas starptautiskas sacensības:

  • Pasaules čempionāts rallijkrosā “Neste World RX of Latvia” 2016, 2017 un 2018.gadā,
  • Pasaules spīdveja čempionāta posms U21 pāriem Biķernieku Motorsporta festivāls,
  • Eiropas Drifta seriāls “Drift Masters GP”,
  • Nāciju kauss driftā “HGK Drift chalange”,
  • Ziemeļeiropas čempionāts autošosejā “Riga Summer Race”,
  • Ziemeļeiropas čempionāts kroskartiem “Bikernieku Motorsporta festivāls”.

BKSB trase ir unikāla ar to, ka atrodas izdevīgā vietā un skatītāji var ierasties uz sacensībām ar pilsētas sabiedrisko transportu. Šeit notiek ne tikai motorizēto sporta veidu sacensības. Trase atvērta tautas sportam – velobraukšanai, skriešanai un nūjošanai. Šeit tiek organizētas drošas braukšanas konsultācijas u.c. To iecienījuši apkārtnes iedzīvotāji. 93% no aptaujātajiem iedzīvotājiem ir apgalvojuši, ka uzskata trasi par nozīmīgu Latvijas sporta, izglītības un izklaides centru.

Līdz ar to apgalvojums,  ka trases zeme netiek izmantota sporta bāzes vajadzībām, ir pilnībā aplams. Tie, kuri bijuši trasē pirms gadiem desmit un atnāks šodien, noteikti pamanīs lielas atšķirības. Katru gadu trase tiek pilnveidota un labiekārtota. Šogad galvenā tribīne tika aprīkota ar ērtiem krēsliem. (Skat. Foto) Skatītājiem vairs nav jāsēž uz koka soliem, sacensības var vērot  ērtos sēdekļos.

Neviena skatītāju tribīne nav avārijas stāvoklī. Iespējams, ka ir domāta būve, kura kādreiz bijusi tribīne, bet uz šo brīdi tādas funkcijas vairs nepilda un skatītāji tajā netiek ielaisti. Tā ir vēsturiski saglabājusies no iepriekšējiem laikiem un no tās nav iespējams vērot nozīmīgākas sacensības.  Ir bijusi iecere arī šo tribīni sakārtot, diemžēl tā atrodas uz privāto īpašnieku zemes un tās sakārtošanai nav iespējams saņemt īpašnieku atļauju. Visas skatītāju tribīnes ir pārbaudītas un drošas.

Attiecībā uz komercdarbību. Neviena zemes daļa nav nodota kādam specializētam auto servisam. Nekādi autoservisa pakalpojumi šeit netiek sniegti. Tikai neliela daļa no CSDD piederošajām ēkām ir iznomāta uzņēmumam, kas nodrošina sporta auto būvi, aprīkošanu un testēšanu. Tas ir vistiešākā veidā saistīts ar auto sportu un auto sporta attīstību nākotnē.

Runājot par trošņu līmeni, tas katru dienu tiek fiksēts un ar rezultātiem ikviens interesents var iepazīties šeit:

http://www.bksb.lv/index.php/features/par-trasi/skana

Sacensību trokšņu līmenis nepārsniedz MK noteikumos noteiktās prasības. Bieži vien ielas troksņu līmenis Eizenšteina ielā ir pat augstāks par trases radītajiem trokšņiem. Turklāt arī kontrolējošās institūcijas nav konstatējušas nevienu trokšņa līmeņa pārkāpšanas gadījumu.