Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

CSDD modernizē D kategorijas teorētisko eksāmenu

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) modernizējusi D (autobuss) kategorijas teorētisko eksāmenu, to papildinot ar video jautājumiem, kuros attēlotas reālas ikdienas situācijas ceļu satiksmē. Video jautājumi veidoti, lai veicinātu autobusu vadītāju izpratni par drošu rīcību uz ceļa, kā arī sekmētu pieklājību un savstarpēju sapratni dažādu satiksmes dalībnieku starpā. 

Jautājumi atbilst CSDD eksāmena prasībām un autoskolu apmācības programmām, tajos ietvertais saturs tiek apgūts apmācības laikā. Eksāmenam tiešsaistes vidē piešķirts jauns un interaktīvs vizuālais izskats, kā arī jautājumi pielāgoti mūsdienu situācijām.

CSDD apkopotā informācija liecina, ka 2020. gadā D kategorijas eksāmenu kārtoja apmēram 1400 topošie autobusu vadītāji. Minētā eksāmena sekmība bija 85% no kārtotajiem eksāmeniem.

CSDD atgādina, ka video jautājumi jau sekmīgi ieviesti B (vieglie auto), AM (mopēdi) un C (kravas auto) kategorijas teorētiskajos eksāmenos. Pēc to ieviešanas tika saņemtas pozitīvas atsauksmes.

Šobrīd CSDD strādā pie A (motociklu) kategorijas teorijas eksāmena pilnveidošanas. Arī šīs kategorijas eksāmens tiks papildināts ar video jautājumiem, kuru mērķis ir veicināt topošo moto braucēju izpratni par drošu rīcību uz ceļa, prognozēt potenciālās bīstamības, kā arī sekmēt pieklājību un savstarpēju sapratni starp dažādiem satiksmes dalībniekiem.