Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

CSDD Drošas braukšanas konsultācijas apmeklējuši vairāk nekā 500 autovadītāju

03.03.2021.

Pagājušajā nedēļā VAS ”Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) sadarbībā ar BIEDRĪBU “Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” (LTAB) piedāvāja autovadītājiem Rīgā un reģionos uzlabot savas braukšanas iemaņas ziemas laikapstākļos. Šogad bezmaksas konsultācijas Rīgā, Siguldā, Jelgavā, Valmierā un Jēkabpilī apmeklēja vairāk nekā 500 autovadītāju.

Drošas braukšanas speciālisti nodarbību dalībniekiem skaidroja drošas braukšanas pamatprincipus, bremzēšanas ceļa garumu pie dažādiem brauktuves segumiem, par šķēršļu apbraukšanu un par to, kā censties izvairīties no sadursmes, ja ir nepietiekams bremzēšanas ceļš. Interesentiem tika sniegti skaidrojumi par auto riepu stāvokli, to izvēli atbilstoši ikdienas braukšanas stilam.

Konsultāciju laikā tika apzināts arī dalībnieku spēkratu riepu stāvoklis. Apkopotā informācija rāda, ka 5% automašīnu riepu protektora dziļums bija četri milimetri, savukārt tikai 3% automašīnu riepas bija vecākas par desmit gadiem. Pasākuma drošas braukšanas eksperti novēroja, ka kopumā pasākuma dalībnieki kļūst zinošāki ziemas riepu lietošanas jomā un arī izprot praktisko braukšanas iemaņu nozīmi, piedaloties ceļu satiksmē.

Biķernieku trases drošas braukšanas eksperts un konsultāciju vadītājs Normunds Lagzdiņš, komentējot situāciju, skaidro: ‘’Šogad apmācībās autovadītājiem stāstījām par  biežākajām kļūdām, vadot spēkratu. Autovadītājiem, īpaši ziemas apstākļos, ir tendence vairāk nekā vajag grozīt stūri, kas veicina auto izslīdēšanu. Otra kļūda ir neefektīva bremzēšana. Cilvēki baidās bremžu pedāli spiest asi un spēcīgi. Šāda kļūda krietni palielina bremzēšanas ceļa garumu, kas ekstremālās situācijās uz ceļa var izrādīties izšķiroši!’’

Arī sociālajos tīklos cilvēki atzinuši, ka konsultācijas ir vērtīgas un noderīgas.

Līga raksta : “Paldies par pieredzi, noķēru adrenalīnu un tagad zinu, kas ir ekstremāla bremzēšana!”

Jānis komentē: “Tā šobrīd ir lieliska iespēja drošā vidē un veidā apgūt jaunas zināšanas, paldies instruktoriem un CSDD.”

Beāte pateicās: “Paldies lieliskajiem instruktoriem. Tā bija neatkārtojama pieredze!”

CSDD sadarbībā ar LTAB jau kopš 2015. gada piedāvā autovadītājiem uzlabot savas braukšanas iemaņas ziemas apstākļos. Konsultācijas interesenti saņem bez maksas, tās tiek finansētas no apdrošināšanas līdzekļiem, ko apdrošināšanas sabiedrības ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai ieskaita biedrības „Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” kontā saskaņā ar Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumu. Šajos gados apmācībās piedalījušies vairāk nekā 5000 autovadītāju.