Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

CSDD ar partneriem “tumšo gājēju glābšanas misiju” turpinās Valmierā

Lai mudinātu visus Latvijas iedzīvotājus tumšajā laikā rūpēties par sevi un līdzcilvēkiem, uzvelkot gaismu atstarojošu vesti vai apģērbu, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), Valsts policija  un Latvijas Samariešu apvienība (LSA) turpina gājēju drošības reidus. Trešdien, 30.novembrī gājēji tiks kontrolēti Valmierā un tās apkārtnē; reida sākums - plkst.16.00 pie CSDD nodaļas (adrese: E.Lācera iela 3, Valmiera).

CSDD atgādina: atstarojošā veste tumšo gājēju dara desmit reizes redzamāku!

Gada pēdējos mēnešos, kad gaišas laiks ir tikai septiņas stundas, aktuāls jautājums  ceļu satiksmē ir gājēju drošība. Pēc Valsts policijas datiem šogad novembrī bojā gājuši 7 gājēji, salīdzinoši pērn - 9 gājēji.

CSDD ilggadējais sadarbības partneris Latvijas Samariešu apvienību jau vairākus gadus nodrošina atstarojošo vestu nogādi līdz tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem tās ir visvairāk vajadzīgas un kuriem, iespējams, trūkst līdzekļu, lai vesti nopirktu.  Šogad 20 tūkstoši vestu tiks izdalīti kā pieaugušajiem, tā arī bērniem.

Reģiona statistika:

Šī gada desmit mēnešos Vidzemes reģionā ceļu satiksmē bojā gājuši četri, bet ievainoti – 29 gājēji. Piemēram, novembra sākumā uz autoceļa Valmiera – Mazsalaca tika notriekts gājējs. Negadījuma iemesls – cilvēks diennakts tumšajā laikā atradās uz ceļa braucamās daļas tumšā apģērbā bez atstarojošiem elementiem.

             Autovadītājs gājēju bez gaismu atstarojošas vestes uz ceļa pamana tikai 25–40 metru attālumā. Ja vadītājs brauc ar ātrumu 90 km/h, šo ceļa posmu viņš veic 1–2 sekundēs, kas ir pārāk mazs laiks, lai noreaģētu un nobremzētu un / vai apbrauktu gājēju. Savukārt atstarotāja atspīdināto gaismu autovadītājs pamana 140 metru attālumā, ja transportlīdzeklis brauc ar iedegtiem tuvās gaismas lukturiem, bet 400 metru attālumā – ja iedegti tālās gaismas lukturi.

Veste nenes gaismu ne kabatā, ne somā. ESI GAISMAS VESTNESIS!

 

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67025730

E-pasts: csdd@csdd.gov.lv

Mājaslapa: www.csdd.lv

Twitter: @csdd_lv