Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

CSDD aicina - vasaras nometnēs bērniem mācīt satiksmes drošības lietas

05.06.2020.

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina vasaras nometņu programmās iekļaut satiksmes drošības jautājumus. CSDD izstrādātie satiksmes drošības mācību līdzekļi digitālā formā ir pieejami platformā www.berniem.csdd.lv. Savukārt, velo eksāmenu var kārtot gan CSDD nodaļās gan arī skolās, kuras nodrošina kvalitatīvu eksaminācijas procesu datorklasēs un slēdz sadarbības līgumu ar CSDD par velosipēdu vadītāju kvalifikācijas eksāmenu organizēšanu. Divu mācību gadu laikā 278 izglītības iestādes nodrošina kvalitatīvas zināšanas satiksmes drošībā un veic velosipēdistu eksamināciju savā skolā.

Tieši brīvlaikā, kad bērni ielās izbrauc ar skrejriteņiem, skrituļdēļiem,  skrituļslidām, velosipēdiem, elektroskrejriteņiem u.c. transportlīdzekļiem, svarīgi ir viņiem izskaidrot drošības jautājumus. Jo, lai ar šiem braucamajiem piedalītos ceļu satiksmē, ir jāzina noteikumi un zināšanu pārbaudei būtu arī jānokārto velosipēdu vadītāja eksāmens.

Velosipēdistu izglītošanai CSDD ir izstrādājusi mācību un metodiskos līdzekļus sākumskolai „Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā”, kas atrodami šeit: https://ej.uz/pe8q. Lai palīdzētu pedagogiem sagatavot jaunos velobraucējus atbildīgai, uz zināšanām balstītai, un drošai rīcībai uz ceļiem un ielām, ir izveidoti šādi mācību līdzekļi – metodiskā grāmata (grāmatu saņem katrs projekta pedagogs), interesanti video materiāli skolēnu izglītošanai un video uzrunas skolotājiem, kurās apkopota informācija mācību stundu norisei. Pieteikties projekta realizācijai savā izglītības iestādē var pa tālruni 67025730 darba dienās no 9.00 līdz 16.30 vai e-pastu velo@csdd.gov.lv

Caur spēlēm un video sižetiem, stāstījumu un jautājumiem bērni portālā www.berniem.csdd.lv arī vasaras nometnēs var mācīties satiksmes noteikumus.