Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

CSDD aicina pirms brīvlaika ģimenēs pārrunāt satiksmes drošības jautājumus

28.05.2020

 

Pēdējo gadu satiksmes negadījumu statistika rāda, ka vasaras mēneši bērniem ir bīstamākais laika posms. Daudzas no satiksmē gūtajām traumām var novērst, ievērojot drošības noteikumus sadzīvē, piedaloties satiksmē vai rotaļājoties.

Drošības jostu lietošana transportlīdzekļos lēnām sabiedrībā kļūst par ierastu lietu, bet vēl aizvien daudzi bērni, jo īpaši vecumposmā līdz 12 gadiem, gūst ievainojumus esot pasažieri. Tā 2019. gadā 201 bērns līdz 14 gadiem guva ievainojumus, bet 3 no viņiem zaudēja dzīvību. Piesprādzēsimies automašīnās paši un pārbaudīsim vai to ir izdarījuši visi pasažieri!

Nākamā apdraudētākā bērnu satiksmes dalībnieku grupa ir gājēji – 2019. gadā ievainoti 132 un no tiem viens gājis bojā. Bērni bieži uz ielas redz atsevišķus elementus, bet nesaskata situāciju kopumā un neprot prognozēt bīstamību.

Tieši brīvlaikā bērni, sākot no desmit, gadiem iemēģinās skrejriteņus, skrituļdēļus,  skrituļslidas, velosipēdus, elektroskrejriteņus u.c. transportlīdzekļus. Lai ar tiem piedalītos ceļu satiksmē, ir jāzina noteikumi un jānokārto velo vai mopēda vadītāja eksāmens. Vasaras mēnešos visās CSDD nodaļās, pēc iepriekšēja pieraksta, ir iespējams nokārtot šo pārbaudījumu.

Tāpat visu vasaru aicinām bērnus uz tikšanos CSDD mājas lapā www.berniem.csdd.lv, risināt satiksmes drošības uzdevumus, caur spēli apgūt gājēju, pasažieru un velosipēdu vadītāju pienākumus ceļu satiksmē.

Vasaras brīvlaiks jau tūlīt ir klāt un skolēni baudīs ne tikai atpūtu no mācību darba, bet arī daudz laika pavadīs kopā ar draugiem savā vaļā bez pieaugušo uzraudzības. Saulainās dienas mudina vairāk uzturēties ārpus telpām. Tādēļ, jo aktuāls ir jautājums par bērnu drošību atpūšoties, sportojot un piedaloties satiksmē.

Vienmēr paturi prātā - ceļu satiksmē nav brīvlaika vai brīvdienu. Lai jums ikvienam droša un aizraujoša vasara!

CSDD Komunikācijas departaments
Tālrunis: 67025730
E-pasts: pr@csdd.gov.lv
Mājaslapa: www.csdd.lv
Twitter: @csdd_lv
Facebook: @csddlatvia
Instagram: csdd_lv