Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Biķernieku trasē šogad aizvadīts rekordliels sacensību skaits; trases darbību atzinīgi novērtē FIA prezidents Žans Tods

02.11.2018.

Šogad Biķernieku trasē aizvadītas 73 sacensības, kas priecēja sportistus un atbalstītājus no visas pasaules, kas ir lielākais starptautisko un nacionālā līmeņa sacensību skaits trases vēsturē. Trasi atzinīgi novērtēja Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) prezidents Žans Tods. Tikšanās laikā ar satiksmes ministru Uldi Auguli FIA prezidents Ž.Tods vēlreiz apstiprināja savu atbalstu trasei: «Biķernieku trase ir pilnībā droša vērienīgu sacensību organizēšanai.» 

Pasaules līmeņa sacensības ienāk Biķerniekos

Šogad trasē notika divi augsta līmeņa Pasaules čempionāta posmi - “Neste RX Latvia” Pasaules rallijkrosa čempionāts un FIM Pasaules Spīdveja U21 komandu pusfināla sacensības. Par gada lielāko notikumu autosportā neapšaubāmi var uzskatīt Pasaules rallijkrosa čempionāta Biķernieku posmu. Šogad 2 dienās sacensības apmeklēja ap 29 000 skatītāju. Rīgas posmā piedalījās 72 piloti no 13 pasaules valstīm, un sacensības tika translētas 77 pasaules televīzijas kanālos.

Biķernieku trasi novērtē pasaules autosporta zvaigznes

Rallijkrosa čempions, zviedrs Matiass Ekstroms žurnālam “Klubs” intervijā sacīja: « Joprojām esmu ļoti pozitīvi pārsteigts par šo trasi. Tu aizbrauc uz Silverstonu, vienu no ikoniskākajām sacīkšu trasēm pasaulē, un sagaidi, ka tur būs uzbūvēta izcila rallijkrosa trase. Bet, ja salīdzinām Silverstonas un Biķernieku trasi, manuprāt, Rīga uzvar visos ieskaites punktos. Tā izskatās fantastiski, un viss apkārt tiek izdarīts lieliski!»

Daudzkārtējais pasaules rallija un rallijkrosa čempions norvēģis Peters Solbergs intervijās atzinis, ka viņam vienmēr ir prieks atgriezties Rīgā: «Biķernieku rallijkrosa trase, viņaprāt, ir lieliska un, ņemot vērā, ka tā atrodas faktiski mežā, sajūtas tajā braukt gluži kā pasaules rallijā.»

Šī gada Eiropas rallijkrosa čempions Reinis Nitišs intervijās atzinis, ka, viņaprāt, Biķernieku rallijkrosa trase ir labākā pasaulē: «Konkurentiem vienmēr saku, ka šī trase ir vislabākā pasaulē! Bet es domāju, ka viņi paši, šurp atbraucot, visu redz un ir ļoti apmierināti, jo tiešām te viss ir augstākajā līmenī!»  

Biķerniekos aizvadītas arī citas - ne mazāk interesantas un aizraujošas sacensības

Biķerniekos notika vairāki Eiropas čempionāta posmi gan rallijkrosā, gan arī driftā. Eiropas drifta seriāla posms “Drift masters Grand Prix” bija viens no spilgtākajiem drifta posmiem, kurā piedalījās  70 sportisti no 22 pasaules valstīm. Pilna ar bagātiem notikumiem bijusi arī autošosejas sezona, kur tika aizvadīti 4 autošosejas posmi. Šogad pirmo reizi vēsturē trasē viesojās Formula Junior dalībnieki no ASV, Austrālijas, Jaunzēlandes, Dienvidāfrikas, Lielbritānijas un Vācijas, kas aizvadīja  60. jubilejas sezonas posmu Biķerniekos. Vēsturiskās formulas, kas ir būvētas 60tajos gados, ir bijušas ne viena vien tālaika F1 braucēja pamatakmens ceļā uz pasaules autosporta eliti.

Biķernieki – ne tikai autosporta, bet arī motosporta un velo sacensību mājvieta

Lielu popularitāti guvis arī jaunizveidotais Biķernieku Motorsporta Festivāls, kura ietvaros startēja NEZ Ziemeļeiropas čempionāts krosskartiem, Latvijas čempionāts rallijkrosā, supermoto un FIM Pasaules Spīdveja U21 komandu pusfināls, kopā pulcējot 188 sportistus no 10 valstīm. Arī Latvijas rallijkrosa čempionāts ir pagājušā sezonā aizvadīja 2 posmus Biķernieku trasē, kas kopā pulcēja vairāk kā 120 dalībniekus no 5 valstīm.

Aktīvu sezonu Biķernieku trasē aizvadījuši arī jaunie riteņbraucēji, piedaloties 22 velo sacensībās, kuras sadarbībā ar Biķernieku trasi organizē Rīgas domes Tehniskās jaunrades nams “Annas 2”. Arī Rīgas Riteņbraukšanas skola Biķernieku trasē regulāri aizvadīja treniņus un organizēja vairākas sacensības.

Biķernieku spīdveja stadionā sezonas laikā arī regulāri notika spīdveja treniņi, kas tiek organizēti sadarbībā ar Rīgas domes Bērnu un jauniešu centru “IK Auseklis”. Spīdveja kluba “Auseklis” jaunie spīdvejisti šogad ar panākumiem ir piedalījušies vairākās starptautiskajās sacensības un šie panākumi liecina par to, ka spīdvejs pēc ilgāka laika sāk atgriezties Rīgā.

Šogad Rīgas jaunajiem spīdveja sportistiem bija iespēja mēroties spēkiem arī jaunizveidotajā Baltijas spīdveja līgā. Biķernieku spīdveja stadionā tika aizvadīti divi Baltijas spīdveja līgas čempionāta posmi, kurās panākumus guva Latvijas spīdvejisti, sacenšoties ar Somijas, Igaunijas, Krievijas un Ukrainas spīdvejistiem.