Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Biķernieku rallijkrosa trase jau otro gadu atzīta par labāko pasaulē

CSDD Biķernieku rallijkrosa trase jau otro gadu pēc kārtas ir atzīta par labāk sagatavoto un drošāko trasi pasaulē, to apliecina nupat saņemtais Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) Bezceļu komisijas (Off-road Commission) apbalvojums par viskvalitatīvāk sarīkoto FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 2017. gada sezonas posmu.

Biķernieku rallijkrosa trase ir kļuvusi par etalonu citām pasaules trasēm, kur braukt un mācīties citu valstu speciālistiem. Piemēram, pērn Biķerniekus apmeklēja Vācijas Esteringas trases pārstāvji,  kuri vēlāk savā trasē ieviesa analogus drošības aprīkojumus. Atzinīgi trases kvalitāti novērtēja arī FIA prezidents Žans Tods, kurš 2017.gadā apmeklēja Rīgas rallijkrosa čempionāta posmu. Un arī sportisti ir atzinuši, ka viņi braucienus Biķernieku trasē īpaši gaida un izbauda. Pasaules čempions Johans Kristofersons par Biķernieku trasi ir teicis: “Trase izskatās satriecoši un es ar nepacietību gaidu brīdi, kad tajā varēšu braukt.”

“Trase sacensību režīmā ir izmēģināta gan spēcīgās lietusgāzēs, gan sausā laikā. Abos gadījumos trase kalpoja perfekti: lietainā laikā grunts segumā netika izsistas bedres, bet sausā laikā putekļi netraucēja sportistiem labi orientēties trases līkumos,“ saka Biķernieku trases vadītāja vietnieks Normunds Lagzdiņš.

Lai gan šobrīd varam teikt, ka trasē skatītāju un sportistu drošība ir noslīpēta teju līdz perfektumam, arī 2018.gadā ir iecerēti darbi, kas pilnveidos gan rallijkrosa trasi, gan arī visu Biķernieku kompleksu. Pirmkārt, šogad ir ieplānots pilnveidot trases lietus ūdeņu noteces sistēmu, lai pat intensīvu lietusgāžu laikā treses asfaltētajā daļā neveidotos peļķes. Otrkārt, skatītāju ērtībām lielā  tribīne tiks aprīkota ar sēdekļiem. Un treškārt, pēc sportistu ierosinājuma iespējams tiks nedaudz mainīts rallijkrosa trases lielā tramplīna nosēšanās leņķis.

Savukārt Mežciema iedzīvotāji pētījumā “Attieksme pret Biķernieku trases esamību tās apkaimē dzīvojošo iedzīvotāju vidū”, atzinuši, ka tajā notiekošās sacensības veicina Latvijas atpazīstamību pasaulē un ka viņi labprāt apmeklē trasē notiekošās sacensības. Tāpat iedzīvotāji pozitīvi novērtē pēdējos gados Biķerniekos veiktos labiekārtošanas darbus, kuri uzlabo rajona dzīvesvietas kvalitāti.

Jāpiebilst, ka arī šogad Biķerniekos notiks augsta līmeņa auto un moto sporta sacensības, no kurām lielākās var izcelt NEZ un Baltijas čempionāts autošosejā, Drift Masters European Championship, Riga Summer Race, kā arī 15.-16.septembris – Pasaules rallijkrosa čempionāts  NESTE World RX.

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa
pr@csdd.gov.lv
www.csdd.lv
Tālr: 67025730