Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

„Bērnu rallijs 2017” atlases kārta Liepājā jau šonedēļ - 22.jūlijā

Par ikgadēju tradīciju Kurzemes pilsētās ir kļuvis Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) organizēts izglītojošs pasākums bērniem un jauniešiem „Bērnu Rallijs 2017”, kura mērķis ir radīt lielisku svētku pasākumu riteņbraucējiem, lai tie iegūtu jaunas zināšanas, uzlabotu savas velobraukšanas prasmes, kā arī lietderīgi pavadītu brīvo laiku draugu un ģimenes lokā, kā arī iepazīstot jaunus riteņbraukšanas cienītājus.

Sacensībās aicināts piedalīties ikviens mazais riteņbraucējs vecumā no sešiem līdz 14 gadiem, kā arī viņu vecāki, radi un draugi. 

„Bērnu rallijs 2017” ietvaros velobraucējiem tiek dota iespēja attīstīt reakcijas, kustības un veiklības iemaņas, stūrējot videi draudzīgo pārvietošanās līdzekli – velosipēdu, kā arī tam radniecīgos pārvietošanās līdzekļus. Projektam piemīt ne tikai sportiska, bet arī izglītojoša nozīme, jo viena no galvenajām idejām ir vērst mazo un lielo velo entuziastu uzmanību drošai satiksmei uz ceļa, pielietojot aktīvas, netradicionālas un izglītojošas uzdevumu metodes savstarpēju sacensību norises gaitā. 

Individuālo sacensību posmā dalībnieki tiek iedalīti trīs apakšgrupās, kas dalās pēc dalībnieku pilnā vecuma (A grupā 6-7 gadi, B grupā 8-10 gadi, C grupā 11-14 gadi) šajā gadā. Sacensību ietvaros tiek uzsvērta gan ģimenes, gan draugu loma, tādēļ paralēli individuālo prasmju trasei, dalībnieki (vecumā no sešiem līdz 14 gadiem) var startēt komandu trasē ar kādu sev tuvu cilvēku (mammu, tēti, brāli, vecmāmiņu un vectētiņu, draugu), kas ir vecāks par noteiktajiem 14 gadiem. 

Apsverot iespēju piedalīties sacensībās, jāņem vērā, ka tajās iespējams piedalīties arī bez sava velosipēda, jo sacensību organizatori nodrošina iespēju izmantot „Bērnu Rallijs” velosipēdus. Tomēr, ja dalībniekam ir savs velosipēds, kas ir labā tehniskā stāvoklī un ķivere, tad sacensībās drīkst piedalīties ar savu braucamo. 

Šogad „Bērnu Rallijs 2017” startēs jau piecās Latvijas pilsētās, pulcējot ap 500 dalībnieku, kas nozīmē, ka konkurence būs liela un pasākums interesants. Turpmākie sacensību posmi:

  • Sestdien, jūlijā plkst. 12:00 – Liepājā, autostāvvietā pie koncertzāles „Lielais Dzintars”;
  • svētdien, jūlijā plkst. 12:00 – Kuldīgā, pilsētas laukumā;
  • svētdien, jūlijā plkst. 12:00 – Ventspilī, Saules ielā pretim Piedzīvojumu parkam;
  • sestdien, augustā plkst. 12:00 – Jelgavā, Pasta salā;
  • svētdien, augustā plkst. 12:00 – Saldū, Tirgus laukumā.

Ierašanās pasākumā vēlama plkst.11:30, lai varētu savlaicīgi reģistrēties sacensībām, saņemt savu kontrolkarti, atbalstītāju gardumus, kā arī iepazītos ar citiem sacensību dalībniekiem, apskatītu trases un izdomātu savu veiksmes stratēģiju. 

Dalībnieki, kas vecāki par 10 gadiem, ierodoties līdzi ņem skolēnu apliecības!   

Sacensību ietvaros katras grupas 1.-3.vietu ieguvēji iegūs iespēju piedalīties arī „Bērnu Rallijs 2017” finālsacensībās, kas notiks 20.augustā Liepājā, izklaides parka „Blue Shock Race” teritorijā. Finālsacensībās, tāpat kā sacensību atlašu kārtās, tiks pārbaudītas velomeistarības prasmes gan trasē, gan teorijas uzdevumos, jo finālsacensības pulcē pašus labākos, veiklākos, čaklākos un zinošākos velobraucējus. Iespējams, arī Tevi! 

Paralēli startam sacensību trasē un teorijas teltī, dalībniekiem un to atbalstītājiem būs iespēja pārbaudīt savu veiklību, atjautību un zināšanas aktivitāšu kontrolpunktos jeb, kā saka „Bērnu Rallijs” – „Pitstopos”. Sacensību laikā dalībniekiem būs iespēja apmeklēt fotostūrīti, kurā izrādīt savu smaidu un apmierinātību ar pasākuma norisi.  

Aktuālāko un jaunāko informāciju par projektu un tā norisi var atrast www.berniem.csdd.lv mājas lapā vai sociālajā tīklā http://www.draugiem.lv/bernurallijskurzeme/. Šīs konkrētās adreses jāapmeklē, lai gūtu papildus zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, par velosipēda uzbūvi un citiem vēl nezināmiem jaunumiem. 

Pasākuma ietvaros „Bērnu Rallijs 2017” draugu lokā ir gardumu nodrošinātāji „Limpo” un „Kārums”. Par pasākuma drošību rūpēsies If apdrošināšana. 

Visus dalībniekus gaida aktīva diena, pārsteigumi un dažādas balvas.

Uz tikšanos sacensībās „Bērnu Rallijs 2017”!  

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa
E-pasts: pr@csdd.gov.lv
Diennakts uzziņu tālr.: 67 025 730
www.csdd.lv