Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

„Bērnu rallijs 2016” atlases kārta Kuldīgā un Ventspilī jau šonedēļ - 30.jūlijā un 31.jūlijā

„„Bērnu Rallijs 2016” ir kā ikgadēja, sportiskā gara tradīcija, kas regulāri dodas uz skaisto un brīnišķīgo pilsētu Kuldīgu un vienmēr mainīgo Ventspili, lai iepriecinātu mazos un lielos velodraugus.  VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija” organizē bezmaksas izglītojošas riteņbraukšanas sacensības visai ģimenei „Bērnu rallijs 2016”, kas šogad notiks jau 13.gadu pēc kārtas.

Sacensībās aicināts piedalīties ikviens mazais riteņbraucējs vecumā no sešiem līdz 14 gadiem, kā arī viņu vecāki, radi un draugi. „Bērnu rallijs 2016” ietvaros velobraucējiem tiek dota iespēja attīstīt reakcijas, kustības un veiklības iemaņas, stūrējot videi draudzīgo pārvietošanās līdzekli – velosipēdu, kā arī tam radniecīgos pārvietošanās līdzekļus. Projektam piemīt ne tikai sportiska, bet arī izglītojoša nozīme, jo viena no galvenajām idejām ir vērst mazo un lielo velo entuziastu uzmanību drošai satiksmei uz ceļa, pielietojot aktīvas, netradicionālas un izglītojošas uzdevumu metodes savstarpēju sacensību norises gaitā.

Individuālo sacensību posmā dalībnieki tiek iedalīti trīs apakšgrupās, kas dalās pēc dalībnieku pilnā vecuma (A grupā 6-7 gadi, B grupā 8-10 gadi, C grupā 11-14 gadi) šajā gadā. Sacensību ietvaros tiek uzsvērta gan ģimenes, gan draugu loma, tādēļ paralēli individuālo prasmju trasei, dalībnieki (vecumā no sešiem līdz 14 gadiem) var startēt komandu trasē ar kādu sev tuvu cilvēku (mammu, tēti, brāli, vecmāmiņu un vectētiņu, draugu), kas ir vecāks par noteiktajiem 14 gadiem.

Apsverot iespēju piedalīties sacensībās, jāņem vērā, ka tajās iespējams piedalīties arī bez sava velosipēda, jo sacensību organizatori nodrošina iespēju, izmantot „Bērnu Rallijs” velosipēdus. Tomēr, ja dalībniekam ir savs velosipēds, kas ir labā tehniskā stāvoklī, un ķivere, tad sacensībās drīkst piedalīties ar savu braucamrīku.

Šogad „Bērnu Rallijs 2016” startēs jau piecās Latvijas pilsētās, pulcējot ap 500 dalībniekiem, kas nozīmē, ka konkurence būs liela un pasākums interesants. Turpmākie sacensību posmi: 

  • sestdien, 30.jūlijā plkst. 12:00 – Kuldīgā, pilsētas laukumā;
  • svētdien, 31.jūlijā plkst. 12:00 – Ventspilī, Saules ielā pretim Piedzīvojumu parkam;
  • sestdien, 6.augustā plkst. 12:00 – Jelgavā, Pasta salā;
  • svētdien, 14.augustā plkst. 12:00 – Saldū, Tirgus laukumā.

Sacensību ietvaros katras grupas 1.-3.vietu ieguvēji iegūs iespēju piedalīties arī „Bērnu Rallijs 2016” finālsacensībās, kas notiks 27.augustā Grobiņā Motofestivāla ietvaros. Finālsacensībās, tāpat kā sacensību atlašu kārtās, tiks pārbaudītas velomeistarības prasmes gan trasē, gan teorijas uzdevumos, jo finālsacensības pulcē pašus labākos, veiklākos, čaklākos un zinošākos velobraucējus. Iespējams, arī Tevi!

Paralēli startam sacensību trasē un teorijas teltī, dalībniekiem un to atbalstītājiem būs iespēja pārbaudīt savu veiklību, atjautību un zināšanas aktivitāšu kontrolpunktos jeb, kā saka „Bērnu Rallijs” – „Pitstopos”. Darbosies arī radošais brīvo brīžu stūrītis, kurā dalībniekiem būs iespēja izpaust savu radošumu, veidojot zīmējumus, kolāžas, u.c. Sacensību laikā dalībniekiem būs iespēja apmeklēt fotostūrīti, kurā izrādīt savu smaidu un apmierinātību ar pasākuma norisi.

 Aktuālāko un jaunāko informāciju par projektu un tā norisi var atrast www.berniem.csdd.lv mājas lapā vai sociālajā tīklā http://www.draugiem.lv/bernurallijskurzeme/. Šīs konkrētās adreses jāapmeklē, lai gūtu papildus zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, par velosipēda uzbūvi un citiem, vēl nezināmiem jaunumiem.

Pasākuma ietvaros „Bērnu Rallijs 2016” draugu lokā ir arī Ventspils dome, aktīva dzīvesveida piekritējs un balstītājs „Gandrs”, informatīvais atbalstītājs „Kurzemes Radio”, kā arī gardumus nodrošina „Limpo” un „Kārums”. Par pasākuma drošību rūpēsies ERGO.

Visus dalībniekus gaida aktīva diena, pārsteigumi un dažādas balvas.

Uz tikšanos sacensībās „Bērnu Rallijs 2016”!