Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Bauskas motormuzejā tiks atklāta izstāde “Radioviļņi pār Latviju”

Ceturtdien, 2016.gada 18.februārī, pulksten 13.00 Rīgas Motormuzeja Bauskas filiālē tiks atklāta izstāde “Radioviļņi pār Latviju”. Tur būs apskatāmi vairāki desmiti unikāli, pamatā rūpnīcā “VEF” ražoti radioaparāti, kuri izgatavoti sākot no pagājušā gadsimta divdesmitajiem gadiem līdz pat VEF rūpnīcas pastāvēšanas beigām – deviņdesmitajiem gadiem.

Pagājušā gadsimta vidū praktiski visās ģimenēs bija radioaparāts. Jaunākie notikumi – ziņas, informācija, sludinājumi tika gūti no radio. Daudzās mājās tā bija tradīcija – sanākt visiem ap radio un klausīties, ko tas vēsta. Arī mūsdienās radioaparātus izmanto un radio pārraides cilvēki joprojām klausās, turklāt ne tikai tiešraidē, radio klausīšanās iespējama izmantojot viedierīces, internetu. Tiesa, radio ir arī konkurenti – televīzija, internets.

Taču vienlaikus svarīgi ir ne tikai izmantot mūsdienu iespējas un attīstīt tehnoloģijas, tajā skaitā saistībā ar radio, bet arī saglabāt vēstures liecības un sniegt ieskatu aizgājušo gadu sadzīvē. “Tas ir mūsu mantojums un mēs varam tikai apjaust kādā spozmē un attīstībā radio aparāti savulaik ir bijuši. Protams, laiks iet uz priekšu un šobrīd mūsu mājās un birojos atrodas modernas iekārtas. Tomēr daža laba tehnikas vienības kvalitātes ziņā stipri atpaliek no savulaik ražotajiem,“ stāsta izstādes veidotāji.

Kāpēc pamatā VEF?

Pirmkārt, rūpnīca “VEF” un tajā ražotā produkcija neapšaubāmi bija Latvijas seja un viens no mūsu atpazīstamības un inovāciju zīmoliem starpkaru periodā. Šo marku pazina un augstu vērtēja gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām. Otrkārt, “VEF” turpināja pastāvēt arī tad, kad Latvija kā valsts vairs nebija – tā bija viena no lielākajām ražotnēm bijušajā PSRS. Tajā laikā VEF produkcija bija zināma ne tik vien bijušajā Padomju Savienībā, bet arī aiz tās robežām. Treškārt, rūpnīca “VEF” jau vairāk nekā 20 gadus nepastāv, bet tās ražojumi un atmiņas par to aizvien ir dzīvi. Turklāt VEF radioaparāti vēl joprojām tiek lietoti sadzīvē, tos atceras.

Bauskas motormuzeja darbinieki ar atbildību novērtē iespēju saglabāt un nodot nākošajām paaudzēm faktus, informāciju un vēsturiskos pierādījumus: “Mēs ceram, ka kaut nedaudz varēsim paplašināt savu apmeklētāju redzesloku un priekšstatu par rūpnīcu, kura šajos laikos varētu brīvi konkurēt ar tādiem vārdiem kā piemēram, Philips, Samsung u.c.”.

Informācija par Bauskas motormuzeju:

Darba laiks: novembris – aprīlis: atvērts katru dienu no plkst.10.00-18.00 (izņemot pirmdienas, kas ir brīvdienas); maijs – oktobris: atvērts katru dienu no plkst.10.00- 18.00.

Adrese: Bauskas novads, Codes pagasts, “Sarkanmuiža 6” (“Via Baltica” pagrieziens uz Mežotni)

Tālrunis: 67025887

E-pasts: bauskainfo@motormuzejs.lv 

Draugiem.lv: http://www.draugiem.lv/bauskasmotormuzejs/ 

Facebook: https://www.facebook.com/Bausksmotormuzejs/?fref=ts 

Twitter: https://twitter.com/RMMBauska