Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Augulis: darbs ceļu satiksmes drošības uzlabošanā jānodrošina dažādos virzienos

Trešdien, 8.februārī, satiksmes ministrs Uldis Augulis tikās ar VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) valdes priekšsēdētāju Andri Lukstiņu, kurš informēja par CSDD paveikto un veicamajiem uzdevumiem 2017.gadā  transporta drošības uzlabojumu jomā, pakalpojumu pieejamības un jaunu e-pakalpojamu ieviešanā, kā arī darbu pie Elektromobilitātes attīstības programmas īstenošanas.

Satiksmes ministrs Augulis uzsvēra, ka CSDD sadarbībā ar Valsts policiju jāturpina darbs satiksmes drošības nodrošināšanā un uzlabošanā, lai realizētu valdības doto uzdevumu stacionāro fotoradaru izvietošanā. Kā norādīja ministrs, statistika liecina, ka iepriekš bīstamajās vietās, kur uzstādīti fororadari,  nav bojāgājušie un ir ievērojami samazinājies automašīnu plūsmas ātrums, taču joprojām ir daudz autovadītāji, kuri ir gatavi maksāt valsts budžetā ievērojamu naudas summu par ātrumu pārsniegšanu. “Pareizs bija lēmums par radaru uzstādīšanu, jo vērojams, ka tas manāmi sācis disciplinēt autobraucējus, taču vēl joprojām ar šo situāciju ceļu satiksmes drošības jomā nevaram būt apmierināti, tādēļ tiks realizēts plāns visu radaru uzstādīšanā,” norāda Augulis.

CSDD valdes priekšsēdētājs Lukstiņš informēja par kapitālsabiedrības paveikto 2016.gadā, uzsverot darbu pakalpojumu kvalitātes nodrošināšanā, e-pakalpojumu attīstīšana CSDD galvenajās nozarēs - transportlīdzekļu reģistrācijā,  autovadītāju kvalifikācijā un  tehniskajā kontrolē, kā arī ceļu satiksmes drošības plānā noteikto pasākumu izpildē, elektromobilitātes attīstība koordinēšanā un īstenošanā, stacionāro ātruma mērīšanas ierīču uzstādīšanā un darbībā.

Kā norādīja Lukstiņš, tad CSDD mērķis šajā gadā ir e-pakalpojumu īpatsvara palielināšana, attīstība un pieejamības nodrošināšana, lai klientiem būtu publiski pieejami dati par tirdzniecības vietās esošajiem transportlīdzekļiem, kā arī e-pakalpojumu vienkāršošana.

Attiecībā par autovadītāju apmācības procesu 2016.gadā ieviestas jaunas prasības autoskolām, kas paaugstinās autovadītāju apmācības kvalitāti, ieviesta kompetences vērtēšanas sistēma vadīšanas eksāmenā, eksāmena laiks pagarināts līdz 40 minūtēm. Šogad plānots  ieviest jaunus teorētiskā eksāmena jautājumus video formātā, tāpat turpināsies darbs pie pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas pilnveidošanas.

Tāpat CSDD valdes priekšsēdētājs informēja, ka joprojām daudzi autovadītāji ziemas sezonā neievēro noteiktos ceļu satiksmes noteikumus attiecībā pret automašīnu riepu stāvokli. No 2016.gada decembra līdz š.g. 3.februārim veicot pastiprinātas pārbaudes vairākās Latvijas vietās, tika pārbaudīti 1243 transportlīdzekļi. Neatbilstošs riepu protektors konstatēts 122 auto, kas ir aptuveni 10% no pārbaudītajiem transportlīdzekļiem. Ir bijuši gadījumi, kad auto protektora dziļums nepārsniedz 0,39 milimetrus vai pat citreiz mērījumus nevar veikt vispār, jo protektors pilnībā nodilis.

CSDD atbilstoši valdības uzdevumam strādā pie Elektromobilitātes attīstības programmas īstenošanas, 2016.gadā ir noteiktas 70 elektromobiļu ātrās uzlādes staciju atrašanās vietas un uzsākti projektēšanas darbi, uzsākts iepirkums par elektromobiļu uzlādes staciju piegādi. Līdz šī gada beigām plānots – uzstādīt 30 ātrās uzlādes stacijas, ieviest uzlādes staciju vadības un monitoringa sistēmu, kā arī pabeigt pētījumu par uzlādes staciju uzstādīšanas vietām uz reģionālajiem ceļiem un lielākajās apdzīvotās vietās.

Lukstiņš arī uzsvēra CSDD paveikto un plānoto sabiedrības izglītošanā ceļu satiksmes drošības kampaņu ietvaros, paveikto Biķernieku kompleksā sporta bāzes attīstībā, nodrošinot gan augsta starptautiska līmeņa sacensību rīkošanu, gan paplašinot uz satiksmes drošības uzlabošanu vērstu pakalpojumu pieejamību, t.sk. iespēju individuāli autobraucējiem apgūt praktiskas braukšanas iemaņas Biķernieku sporta trasē braukšanai ziemas apstākļos. Tāpat 2016.gada jūnijā tika atklāta jauna, mūsdienīga un interaktīva Rīgas Motormuzeja ekspozīcija, kuru jau pusgada laikā apskatījuši 100 000 apmeklētāju.

 

Aivis Freidenfelds
SM Komunikācijas nodaļas vadītājs
Tālr.67028013
E-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv