Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Atsākas motociklu vadītāju praktiskās apmācības

No šodienas, 2021. gada 7.aprīļa, ir atļautas jauno motociklu vadītāju praktiskās apmācības. To paredz valdībā apstiprināto noteikumu (nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”) grozījumi.

Motociklu vadītāju braukšanas praktiskai apmācībai ir noteikti papildu nosacījumi, lai, ievērojot epidemioloģiskos drošības pasākumus, veiktu braukšanas apmācības AM (mopēdu), A, A1 un A2 (motociklu) kategorijas vadītāja tiesību iegūšanai, un noslēguma pārbaudījuma kārtošanai.

Braukšanas apmācības ir atļautas, ja tiek ievērotas noteiktas epidemioloģiskās drošības prasības -  tikai individuālas apmācības ar attālinātu saziņu, izslēdzot kontaktus starp apmācāmajiem, apmācībās izmanto tikai personīgās aizsargķiveres un aizsargcimdus, nodrošinot bezskaidras naudas norēķinus un ievērojot 15 minūšu pārtraukums pēc katras individuālās apmācības. Papildus tam pēc katras nodarbības ir jāveic arī motocikla vadības sviru, slēdžu un citu virsmu dezinfekcija. Ja apmācības tiek organizētas braukšanas mācību laukumā, ir pieļaujama ne vairāk kā divu individuālo apmācību norise vienlaicīgi. Tādējādi laukumā drīkst atrasties maksimāli divi apmācāmie un divi instruktori vienlaicīgi.

CSDD šajā nedēļā atsāk A kategoriju vadīšanas eksāmenus.